10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić


10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Tunebite szybko odbezpiecza DRM-y, tworząc zwykłe empetrójki.

Pozbądź się DRM-ów

W dawnych złych czasach, każdy legalnie zakupiony utwór w iTunes, Napster i Zune Marketplace, posiadał zabezpieczenie zwane Digital Rights Management, które uniemożliwia odsłuchiwanie muzyki na "niezatwierdzonych" urządzeniach i dzielenie się nią z przyjaciółmi. Na szczęście, dziś od DRM-ów już się odchodzi (patrz: List otwarty przeciwko DRM), ale nadal możesz mieć sporą kolekcję piosenek, które chciałbyś przekonwertować.

Pomaga w tym tzw. analog loophole - sposób na obejście DRM przez wypalenie piosenek na płytę CD i rippowanie audio z płyty do formatów WAV lub MP3. Zresztą, można tego uniknąć, korzystając z programów Tunebite i NoteBurner (oba w cenie ok. 40 dolarów), które stworzą obraz CD na dysku i ułatwią szybką konwersję.

Dlaczego genialne? To przecież Twoja muzyka, więc dlaczego ktoś ma decydować, co możesz z nią robić.

Dlaczego lepiej tego nie robić? Obejście zabezpieczeń przed kopiowaniem mogłoby zostać zinterpretowane jako naruszenie prawa autorskiego. Obecnie, szanse na to, że ktoś pociągnie Cię do odpowiedzialności za "uwolnienie empetrójek" są - na szczęście - bliskie zera.

10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Rickrolling - jeden z bardziej znanych dowcipów w sieci, zapoczątkowany na forum 4chan.

Ściągaj filmy z YouTube

Czy ktoś Cię kiedyś zrickrollował? Jeśli nie, to sprawdź największą kolekcję darmowych programów w sieci. Dowcip "forumowy" polegał na wysyłaniu linka do rzekomo interesujących materiałów lub strony mającej zakończyć daną dyskusję, która okazywała się teledyskiem Ricka Astleya pt. "Never Gonna Give You Up".

Wielu tak pokochało piosenkę, że chciałoby mieć ją na dysku. Pobieranie filmów z YouTube jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko skorzystać z jednego z naszych poradników - jak pobierać filmy z YouTube? Tego, tego, a nawet tamtego.

Dlaczego genialne? Rick Astley na dysku nawet, gdy internet się skończy. Bezcenne.

Dlaczego lepiej tego nie robić? Korzystanie z aplikacji do pobierania filmów z YouTube jest niezgodne z regulaminem serwisu. Ponadto, jeśli spróbujesz przesłać komuś zdobyty filmik, możesz przy okazji naruszyć prawa autorskie.

10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Generacja SMS-ów

Szpieguj czyjeś SMS-y

Boisz się, że Twój xx-letni synek bawi się w sexting? A może nawet nie wiesz, co to takiego? Wszyscy przecież wiemy, że nastolatki głupieją, kiedy siedzą same z komórką w zamkniętym pokoju. Za 50 dolarów możesz kupić produkt, taki jak Mobile Spy lub SpectorSoft, który potajemnie stworzy kopię każdej wiadomości wysyłanej i odbieranej przez dziecko.

Program można też wykorzystać, by szpiegować współmałżonka. Zresztą, lepiej przeczytaj ostrzeżenia poniżej!

Dlaczego genialne? Bo Twój małolat niczego się nie spodziewa...

Dlaczego lepiej tego nie robić? Monitorowanie małżonka bez jego zgody jest nielegalne i chore. Jeśli zaś dzieciaki złapią Cię na podsłuchiwaniu - cóż, znienawidzą Cię jeszcze bardziej!

10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

iPhone 4 - zdecydowałeś się już na jailbreak?

Zrób jailbreak iPhone'a

Użytkowników iPhone'a podzielić można na dwie grupy. Pierwsi, cierpią pod jarzmem tyranii i arbitralnych zasad, które mowią, co im wolno, a czego nie [np. zasady, jak trzymać iPhone 4, by nie stracić zasięgu - dop. ws].

Drudzy, zrobili jailbreak swojego telefonu. Co to znaczy? Zhackowali iOS, by dostać się do elementów, aplikacji i operatorów wcześniej niedostępnych. Jest wiele sposobów, by to odblokować. Najprostszy to skorzystanie z pomocy serwisu Jailbreakme. Po prostu, odwiedź stronę jailbreakme.com za pomocą przeglądarki Safari na swoim smartfonie i... gotowe. Sposób ten działa też na urządzeniach iPod Touch oraz iPad, ale tylko, jeśli używają iOS w wersji 4.01 lub starszej.

Dlaczego genialne? Po pierwsze, nie musisz korzystać z operatora AT&T [lub innego, wybranego przez Apple]. Możesz korzystać z iPhone'a z innym operatorem GSM. Po drugie, nie ma restrykcji dotyczących tego, jakich aplikacji możesz używać. [zobacz m.in. Sklep Cydia]

Dlaczego lepiej tego nie robić? Apple nieustannie bawi się w kotka i myszkę z jailbreakerami, i to Apple jest kotem. Ostatecznie kot wygra, Twój jailbreak padnie, a Ty zostaniesz z bezużytecznym urządzeniem bez gwarancji. No, a w dodatku zasmucisz Steve'a Jobsa.