10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić


10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Jedna z zakazanych gier na facebooku to też podszywanie się pod konta sław i celebrytów.

Stwórz wiele profili na GG i Facebooku

Dodatkowe konto na Facebooku przyda się nie tylko, by śledzić swoją byłą/byłego lub umieścić niemiłe rzeczy na temat swojego szefa. Możesz wykorzystać je, by mówić lub "lubić" rzeczy bez reperkusji. Może też grać w Farmville i inne okropne aplikacje Facebooka nie ryzykując utraty danych osobowych. Jedyne czego potrzebujesz to adres e-mail, ładne zdjęcie i parę zmyślonych informacji.

Teraz coś dla dzieciaków: możecie stworzyć drugie, "grzeczne" konto dostępne dla wszystkich i zwodzić rodziców oraz dorosłych, zostawiając "prawdziwe" konto dla swoich kumpli. Tylko raczej nie logujcie się z komputera taty, a jeśli już, pamiętajcie by się wylogować.

Dlaczego genialne? Nie ma ryzyka związanego z prywatnością i bardzo mała szansa, że Twój pracodawca lub ukochana dowie się, że to właśnie Ty.

Dlaczego lepiej tego nie robić? To łamanie warunków korzystania z serwisu Facebook i komunikatora Gadu-Gadu. Tak, to znaczy, że jak się dowiedzą to wykopią Ciebie i Twoje fałszywe konto.

10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Lady Gaga: wpis kreatywny.

Bądź kreatywny w Wikipedii

Wiesz, że Little Rock zmieniło niedawno nazwę na Bozoville, a Lady Gaga to naprawdę Zach Galifianakis przebrany za kobietę? Nie wiedział o tym również nikt inny, dopóki ktoś nie dodał tych informacji na angielską Wikipedię. Niewiele jest rzeczy bardziej satysfakcjonujących (sic!) niż dodawanie nieprawdziwych "faktów" do encyklopedii ludu tylko po to, by sprawdzić, czy ktoś to zauważy. Godziny, dni, albo tygodnie później - wtedy dopiero zaczyna się zabawa.

Dlaczego genialne? Możesz popatrzeć na wojenkę Wikipedystów na temat Lady Gagi. Swoją drogą, stworzenie hasła o prof. Hieronimie Tęczy, patronie ul. Tęczy w Koszalinie też może być zabawne.

Dlaczego lepiej tego nie robić? Możecie dostać bana, a przy okazji sprawić, że cała generacja 5-klasistów będzie dorastać myśląc, że stolicą Arkansas jest Bozoville.

10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Przykro nam, na stronie BugMeNot nie znajdziesz haseł do płatnych materiałów idg.pl ;-)

Przestań płacić za subskrypcję

"To ile chcecie za tę subskrypcję do MogęToPrzeczytaćGdzieIndziejZaDarmo.com? Eee, nie dzięki. Użyję cudzego loginu i hasła". Najlepiej z pomocą serwisu BugMeNot, gdzie znaleźć możesz nazwy i hasła użytkowników płatnych i darmowych stron, takich jak NYTimes.com, IMDB i YouTube.

Nawet, jeśli strona jest darmowa, BugMeNot pozwoli Wam zostawić druzgocące riposty w komentarzach do artykułów bez podawania swojej prawdziwej tożsamości i adresu e-mail.

Dlaczego genialne? Poza uniknięciem opłaty za subskrypcję, nie będziesz dostawać reklam i spamu, które "mogą cię zainteresować" i nie dostaniesz bana od nadwrażliwego admina.

Dlaczego lepiej tego nie robić? W ten sposób wbijesz kolejny gwóźdź do trumny prawdziwego dziennikarstwa. Będziesz czuł się z tym naprawdę strasznie. [PS: Złamiesz również zasady korzystania z serwisów!]

10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Listę potencjalnych ofiar Firesheep zobaczyć można na panelu po lewej stronie.

Porwij czyjeś konto w nk.pl

Nie wiesz, jak zabić czas w kawiarence internetowej lub w poczekalni na dworcu? Może by tak włamać się na konto sąsiada w facebooku lub nk.pl? Wystarczy tylko zainstalować Firesheep i zalogować się do publicznej sieci Wi-Fi. Programik powiadomi Cię, gdy ktoś spróbuje zalogować się przy użyciu nieszyfrowanego połączenia i wykradnie pliki cookie jego przeglądarki prosto z powietrza.

Co zrobisz dalej - to zależy od Twojego sumienia. Oczywiście, przed atakiem można się obronić, np. instalując wtyczkę Force TLS, by szyfrować połączenia przez publiczne Wi-Fi.

Dlaczego genialne? Tak naprawdę tylko dlatego, że chcieliśmy powiedzieć Wam o Force TLS.

Dlaczego lepiej tego nie robić? W ten sposób, łamiesz warunki korzystania z każdego serwisu, którego konto chcesz zhackować. Poza tym, odbierasz prywatność drugiej osobie, a zależnie od tego, co zrobisz, możesz nawet trafić do więzienia.

Opracowano na podstawie artykułu Dana Tynana pt. "15 Awesome Things You Probably Shouldn't Do" z anglojęzycznej wersji PC Worlda.