10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Chcesz złamać zabezpieczenia iPhone'a, pobierać filmy z serwisów wideo, a może zhackować konto nieznajomego na Facebooku? Wszystko to jest w zasięgu ręki, choć w ten sposób będziesz musiał naruszyć przepisy. Zanim to zrobisz, lepiej zastanów się dwa razy.


Kiedy mówimy o technologii, niektóre prawa wydają się dziwne. Dostajemy sprzęty, które można wykorzystać lepiej, ale producent się na to nie zgadza. Musimy podawać swoje dane, by uzyskać dostęp do treści serwisu lub płacić za usługi, które z reguły powinny być bezpłatne.

Dziś pokażemy Wam rzeczy, których nie powinniście robić. Ryzyko? Duże, np. utrata gwarancji, naruszenie warunków korzystania z usługi, procesy ze strony rzeczników praw autorskich i... last but not least, kac moralny, który niechybnie Was czeka. Nie róbcie tego, a jeśli ktoś spyta, skąd o tym wiecie - pamiętajcie - do niczego się nie przyznamy!

Zobacz również:

  • Zastanawiasz się, który iPhone 14 kupić? Przedstawiamy poradnik zakupowy na 2023 rok
  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie
  • Facebook - jak usunąć konto?

Graj w starocie za darmo [abandonware]

Chciałbyś cofnąć czas? Wrócić na stary fotel i cały dzień katować dżojstik, grając w Sensible Soccer? W sieci nie ma jeszcze TimeTube'a, w którym cofniesz się do lat młodości. Jest za to możliwość gry w stare gierki z Amigi i DOS-a, które pozwolą poczuć się tak, jak w latach 90-tych.

Abandonia rozpowszechnia gry, których właściciele przestali nad nimi pracować, nie sprzedają ich i cofnęli dla nich wsparcie. Kolekcja zapomnianych tytułów zawiera setki gier, takich jak "Street Fighter", "Sonic" i "Jazz Jackrabbit". Zobacz też polskie strony, a wśród nich: FajneGry i Klasyka za darmo.

Dlaczego genialne? Kochana pikseloza na XP-ku, a nawet Windows 7. Każdy chciałby zagrać znów w ukochaną gierkę z pierwszego komputera.

Dlaczego lepiej tego nie robić? Abandonware to nie licencja. Technicznie rzecz biorąc, wiele z tych tytułów nadal objętych jest prawem autorskim, więc pobieranie plików może być nielegalne. Daj nam znać, jeśli ktoś pozwie Cię za to do sądu lub po prostu wybierz bramkę nr 2 i nie ściągaj tego!

10 genialnych rzeczy, których lepiej nie robić

Karmorra ShowRSS - prosta strona i nader duże możliwości.

Stwórz swoje własne Torrent TV

No dobra, wiemy już, że szukasz torrentów w sieci. Nieładnie! Teraz jednak coś, co może ułatwić Ci życie: bezpłatna usługa, która informuje, gdy Twoje ulubione telewizyjne torrenty są już gotowe do pobrania.

Karmorra ShowRSS pozwala dodać subskrypcję do kanałów RSS, które podają wiadomości o nowych plikach do pobrania i pozwalają pobierać torrentowe filmy za pomocą jednego kliknięcia. Możesz wybierać wśród setek popularnych programów. Są to głównie amerykańskie produkcje, takie jak seriale "The Big Bang Theory" czy "How I Met Your Mother". Możesz je obejrzeć w jednym z darmowych odtwarzaczy, np. Miro, który otwiera filmy wprost z serwera.

Dlaczego genialne? Nie musisz co godzinę sprawdzać, czy jest już nowy odc. Dextera.

Dlaczego lepiej tego nie robić? Zdajesz sobie sprawę, że pobieranie i udostępnianie materiałów objętych prawem autorskim jest nielegalne, prawda? OK, tylko sprawdzaliśmy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: