10 hitów nadchodzących miesięcy

Końcówka roku to dla producentów sprzętu i oprogramowania najlepszy okres na prezentację nowych produktów i usług, które mają zawładnąć sercami (oraz portfelami) potencjalnych klientów. Jest to również dobra pora na wstępne przewidywania dotyczące rynku oraz rewolucyjnych produktów, które znajdą się na nim w najbliższych miesiącach. Wiele z nich będzie więc małym podsumowaniem tego, nad czym pracowały setki inżynierów przez ostatnie lata. Zapraszamy do podsumowania 10 wybranych przez nas technologii, które w najbliższym czasie będą na ustach wszystkich.

Android (w Europie już przed Gwiazdką)

Wygląda na to, że wszystko, co ma na sobie logo Google, jest skazane na sukces. Tak też się stało z pierwszym telefonem komórkowym wyposażonym w system operacyjny Google. Zanim telefon trafił do sklepów kilka dni temu, w przedsprzedaży zamówiło go ponad 1,5 mln klientów.

T-Mobile G1 - pierwszy telefon z Androidem na pokładzie

T-Mobile G1 - pierwszy telefon z Androidem na pokładzie

Był to wynik, który ponad 3-krotnie przerósł oczekiwania jego producenta. Tak dobre wyniki wskazują, że T-Mobile G1 (bo tak nazywa się telefon) może być poważnym rywalem dla iPhone'a (3G), swojego największego rywala.

Android ma być centrum multimedialnej rozrywki

Android ma być centrum multimedialnej rozrywki

Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż iPhone w ciągu niespełna trzech miesięcy znalazł prawie 7 milionów nabywców. Jednak Google wierzy, że dzięki swojemu Android Market uda mu się nawiązać wyrównaną walkę. Czy tak się stanie?

Android Market - czy osiągnie sukces AppStore?

Android Market - czy osiągnie sukces AppStore?

Wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo prawdopodobne. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że iPhone'ów jest tylko dwóch, a Androidów ma być z czasem coraz więcej. Czyżby więc się okazało, że nie wystarczy Killerów 2-ch, aby pokonać Androidów? Czas pokaże.


Zobacz również