10 interesujących tabletów pokazanych na MWC

Tablety to urządzenia, które znajdują się obecnie w domach wielu z nas. Sprawdzają się one bowiem, ze względu na wielkość ekranu, znacznie lepiej w zastosowaniach multimedialnych (oglądanie filmów) i podczas przeglądania Internetu niż smartfony. Kilka lat temu na rynku zagościły jednak pierwsze fablety (z czasem nadana im została taka nazwa), czyli smartfony, które dysponują dużymi wyświetlaczami o przekątnej wynoszącej w ekstremalnych przypadkach (np. Nexus 6) sześć cali.

Z czasem okazało się, że urządzenia te, pomimo problemów w użytkowaniu (sześciocalowego Nexusa nie zmieścimy już w kieszeni, ponadto trzymanie go w niezbyt dużej dłoni podczas rozmowy również jest kłopotliwe) znalazły one wielu zwolenników. Doszło nawet do tego, że najbardziej konserwatywna na rynku firma jeżeli chodzi o wielkość wyświetlaczy smartfonów, czyli Apple, zdecydowała się na wprowadzenie do oferty pierwszego fableta, iPhone’a 6 Plus.

Zalety większego ekranu, który już tylko nieznacznie ustępuje wielkością małym tabletom, spowodowały w końcu, że konsumenci zaczęli odwracać się od tabletów, co potwierdziły ostatnie wyniki finansowe Apple, z których dowiedzieliśmy się, że sprzedaż iPadów znacząco zmalała.

Pomimo tych symptomów oraz prognoz analityków wieszczących koniec tabletów zakończone właśnie targi MWC w Barcelonie udowodniły, że producenci mają jeszcze sporo do zaproponowania konsumentom w tym segmencie.