10-latka z Indii zdobyła certyfikat Red Hat Certified Engineer

M. Lavinashree z Indii to najmłodszy geniusz komputerowy świata. Dziewczynka w wieku ośmiu lat perfekcyjnie wykonała test Microsoft Certified Professional. Półtora roku później znów jest o niej głośno. Udało jej się zdobyć certyfikat Red Hat Certified Engineer.

Dziewczynka urodziła się w wiejskiej części stanu Tamil Nadu i już jako małe dziecko zdradzała swoje nieprzeciętne zdolności. Kiedy Lavinashree miała półtora roku, nauczyła się alfabetu łacińskiego bawiąc się z mamą kolorowymi klockami.

Wkrótce, w wieku 3 lat z pamięci recytowała 1330 dwuwierszy Tirukkural (całość ważnego poematu Tamilów), kiedy jej starsza siostra zaczynała się uczyć ich fragmentów. Zdobyła tym samym dość duży rozgłos w Indiach.

Lavinashree zainteresowała się komputerami i już w wieku 8 lat zdała test Microsoft Certified Professional z wynikiem 842/1000 punktów. Wykazała się wtedy dużymi zdolnościami w kierunku administracji systemów Windows XP.

Dziewczynka nie zatrzymała się w tym miejscu i w międzyczasie stała się specjalistką w oprogramowaniu Photoshop, Dreamweaver i Corel Draw. Wkrótce powróciła też do swojej głównej pasji - administracji IT.

Zdobywając certyfikat Red Hat Certified Engineer (ze świetnym wynikiem 178/200 punktów!), Lavinashree stała się najmłodszą osobą w historii, której udała się ta sztuka. Nic dziwnego, skoro test przeznaczony jest dla doświadczonych użytkowników Linuksa i Uniksa, specjalistów sieciowych i administratorów systemowych.

Reportaż o młodej admince w hinduskiej telewizji


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: