10-letnia "hakerka" ujawnia lukę "zero-day" w grach na iOS i Androida

Podczas poświęconej bezpieczeństwu konferencji DefCon 19 uwagę przykuła prezentacja 10-letniej dziewczynki, która wykryła nową klasę dziur w grach przeznaczonych na platformy iOS i Android.

10-letnia hakerka, która wykryła nową klasę dziur w grach na iOS i Androida

Polecamy:

Zobacz też:

10-letnia "hakerka" przedstawiła się jako CyFi i zaprezentowała na konferencji DefCon 19 w ramach nowego programu dla najmłodszych o nazwie DefCon Kids swoje interesujące odkrycie. Otóż grając w gry podobne do Farm Town, w których istotnym, niekiedy mocno irytującym elementem jest upływający wolno czas, postanowiła coś zrobić, aby przyspieszyć wzrost warzyw i owoców. W tym celu zaczęła eksperymentować z przesuwaniem zegara urządzenia mobilnego, na którym grała.

Co prawda niektóre gry zostały zabezpieczone przed tego typu sztuczkami, lecz dziewczynka znalazła na to sposób. Okazało się bowiem, że wystarczyło odłączać je od WiFi i przesuwać w niewielkich krokach zegar do przodu, aby znacznie przyspieszyć okres wegetacji uprawianych roślin.

Zobacz również:

  • Musisz zainstalować aktualizację KB5004945 natychmiast
  • Tysiące strony www bazujących na systemie WordPress zagrożone

CyFi odkryła lukę "zero-day" na początku tego roku. Niezależni eksperci potwierdzili istnienie tej nowej klasy dziury, która dotyczy gier przeznaczonych dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemów iOS i Android. Niestety nie podali ich tytułów.