10 małych programów, które powinieneś mieć

FileZilla

Wbrew powszechnej opinii nie wszystkie pliki pobieramy bezpośrednio ze stron internetowych czy sieci P2P. Wciąż wiele umieszczanych jest na serwerach FTP, i nadal wielu ludzi wykorzystuje takie serwery do wymiany plików.

FileZilla to jeden z najstarszych wciąż rozwijanych klientów FTP. Możliwości programu obejmują wznawianie przerwanego połączenia (jeśli serwer je obsługuje), kopiowanie z pomocą techniki "Przeciągnij i upuść", obsługę zapory ogniowej (firewall) oraz wsparcie dla SOCKS4/5 Proxy. Aplikacja obsługuje protokół FTP szyfrowany za pomocą TLS/SSL, pozwala też na automatyczne wznawianie połączeń. Program jest łatwy w użyciu i ma praktycznie każda funkcje wymaganą od tego typu aplikacji.

10 małych programów, które powinieneś mieć

FileZilla - jeśli korzystasz z FTP to program dla ciebie

Pobierz FileZilla 3.0.11

10 małych programów, które powinieneś mieć

Bandwidth Monitor Lite

Bandwidth Monitor 2 Lite

Szukasz łatwego i wygodnego sposobu na sprawdzenie aktualnego wykorzystania łącza? Badwidth Monitor pokaże ci jak wykorzystujesz swoje pasmo internetowe, włącznie z ładnymi graficznymi odwzorowaniami zmian w czasie. Jego najważniejszymi cechami są bardzo niewielkie rozmiary (instalator zajmuje jedynie około 800 KB) i niezłe możliwości konfiguracyjne, włącznie ze zmianami skórek, tworzeniem logów itp.

Pobierz Bandwidth Monitor 2 Lite

ePrompter

ePrompter to darmowa aplikacja przydatna tym, którzy posiadają kilka, opartych o POP3 kont e-mail. Zamiast tracić czas na sprawdzanie każdego z nich można to zlecić temu niewielkiemu programowi. ePrompter łączy się naszymi kontami i powiadamia nas ile nowych wiadomości pojawiło się w każdym z nich. Możemy także przeczytać nadesłane wiadomości bezpośrednio z poziomu programu, napisać nowe i skasować takie, z którymi już się zapoznaliśmy.

ePrompter nie da nam takich możliwości edycyjnych jak rozbudowane klienty poczty (stacjonarne czy webowe), jednak świetnie nadaje się do szybkiego zarządzania wiadomościami.

Pobierz ePrompter 2.0