10 małych programów, które powinieneś mieć

Digsby

Uniwersalny komunikator internetowy pozwalający również na sprawdzanie społecznościowych stron internetowych (na razie tylko FaceBook, MySpace i Twister) i poczty e-mail. Łatwy w instalacji i wygodny w użyciu ma jednak jedną wadę - nie pozwala na skorzystanie z protokołu GG (obsługuje jednak Jabbera i Google Talk).

Pobierz: Digsby - build 15142

Sieć

PingInfoView

Jednym z najprostszych narzędzi diagnostycznych jest zwykłe polecenie ping. Pozwala na sprawdzenie czy strona czy serwer są dostępne. Dzięki niemu możemy również szybko sprawdzić adres IP oraz jakość połączenia z konkretnym serwerem. Niewielki program PingInfoView zwiększa te możliwości, zezwalając na wykorzystanie komendy ping dla wielu stron jednocześnie lub według określonego harmonogramu. Efekty przedstawia w sposób graficzny.

Pobierz: PingInfoView 1.0

10 małych programów, które powinieneś mieć

PingInfoView - polecenie ping na nowo

VisualRoute 2008 Lite

Wykorzystująca polecenie tracert aplikacja. Wyniki śledzena drogi do podanej przez nas strony przedstawia w miły dla oka sposób, podając także adresy IP wszystkich serwerów oraz czasy dostępu do nich. W opisowy sposób informuje nas także o szybkości połączenia i wszelkich napotkanych problemach. Wersja płatna pozwala dodatkowo sprawdzić lokalizację na mapie, nazwy sieciowe wszystkich napotkanych urządzeń itp.

10 małych programów, które powinieneś mieć

VisualRoute śledzi twoją drogę w Internecie

Pobierz VisualRoute 2008 Lite