10 małych programów, które powinieneś mieć

Advanced LAN Scanner

Jeśli jedno łącza dzielisz na kilka komputerów, Advanced LAN Scanner może być narzędziem dla ciebie. Jak na darmową i tak niewielką aplikację, program zaskakuje możliwościami. Pozwalana wyszukanie wszystkich podpiętych do sieci urządzeń podając użytkownikowi różne dane na ich temat - w tym adres IP, liczbę i rodzaj otwartych portów, działające na nich usługi sieciowe, udostępnione foldery i pliki itp.

Advanced LAN Scanner - maleństwo o dużych możliwościach

Advanced LAN Scanner - maleństwo o dużych możliwościach

Pobierz Advanced LAN Scanner 1.0 Beta

Aplikacje użytkowe

Foxit PDF Reader

Niemal każdy przeżywał koszmar ładowania oryginalnego Adobe Readera, gdy trzeba przeczytać jakiś dokument w formacie PDF. Na ogół cała paleta rozmaitych komponentów Adobe Readera nie jest potrzebna, a to właśnie one spowalniają uruchamianie aplikacji Adobe.

Okazuje się, że znakomitym programem zastępczym jest Foxit PDF Reader, który startuje kilka razy szybciej, wczytuje wiele plików jednocześnie, akceptuje bez kłopotu polskie litery, udostępnia wyszukiwanie, rozpoznaje wbudowane odsyłacze internetowe, pozwala kopiować tekst, wyświetla listę stron do szybkiej nawigacji. Jednym słowem, w typowych zastosowaniach zapewnia całą niezbędną funkcjonalność.

Foxit Reader integruje się automatycznie z Internet Explorerem jako domyślny czytnik PDF. Możliwe jest oczywiście integrowanie go z innymi przeglądarkami, ale nie dzieje się to bez udziału użytkownika.

Foxit Reader - lekka alternatywa dla ciężkich czytników PDF

Foxit Reader - lekka alternatywa dla ciężkich czytników PDF

Pobierz Foxit PDF Reader 2.3