10 małych programów, które powinieneś mieć

W Sieci znaleźć można tysiące niewielkich darmowych programów, które, zgodnie z zapewnieniami ich twórców, uczynią twoje życie łatwym, miłym i przyjemnym. Niektóre z nich naprawdę warte są uwagi - inne tylko zaśmiecą twój dysk twardy. Przedstawiamy dziesięć świetnych aplikacji, które mimo swoich niewielkich rozmiarów i często spartańskiego wyglądu mogą, jeśli nie zrewolucjonizować, na pewno uprzyjemnić i usprawnić korzystanie z komputera i Internetu.

Nie twierdzimy, że skorzystanie z któregoś z poniższych programów zrobi z ciebie super-hakera. Twoje łącze nie stanie się szybsze, twój klient poczty całkowicie odporny na spam, a twoja przeglądarka internetowa w 100% bezpieczna. Na pewno jednak niektóre z nich mogą ci się przydać. Są przede wszystkim małe, szybkie i skuteczne. A przede wszystkim - każdy z nich jest całkowicie za darmo. Czemu więc nie spróbować?

Internet

Free Internet Window Washer

Wiadomo, że w czasie surfowania po sieci zostawiamy w swoim systemie masę śladów. Niemal każdy może w kilka chwil sprawdzić, jakie strony odwiedziliśmy ostatnio, z jakich aplikacji korzystaliśmy czy jakie dokumenty i pliki otwieraliśmy. Free Internet Windows Washer to darmowa aplikacja pozwalająca na usunięcie z komputera śladów aktywności, wyczyszczenia historii odwiedzanych stron, zbędnych plików itp. Wszystko za pomocą jednego kliknięcia myszką. Aplikacja radzi sobie z także z usunięciem historii w dziesiątkach popularnych programów oraz większością przeglądarek internetowych, w tym IE, Firefoksem i Operą.

FIWW - czyszczenie śladów aktywności jednym kliknięciem myszki

FIWW - czyszczenie śladów aktywności jednym kliknięciem myszki

Pobierz Free Internet Window Washer 2.1

FlashGet

Jeżeli pobierasz z Internetu dużo plików, FlashGet jest aplikacja, która chcesz mieć. Potrafi pobierać ten sam plik w kilku częściach jednocześnie, co znacznie przyspiesza cały proces. Pozwala na stworzenie własnych kategorii i przyporządkowywania do nich określonych rodzajów plików. Dla każdej kategorii można zdefiniować inny katalog, w którym automatycznie będą zapisywane należące do niej pliki. Oczywiście tego typu programów jest sporo, FlashGet jest jednak jednym z najwygodniejszych z nich. Program posiada także polski interfejs użytkownika. Uruchomienie polskiej wersji interfejsu możliwe jest przez uaktywnienie w menu View/Language opcji Polish.

Pobierz FlashGet 1.9.6