10 milionów "niesamowitych" tabletów Apple?

Były dyrektor Google, Lee Kai-fu, umieścił na swoim blogu kilka informacji na temat owianego tajemnicą tabletu Apple. Jego zdaniem firma z Cupertino zamierza w ciągu roku wyprodukować aż 10 milionów takich urządzeń - każde z nich ma oferować "niesamowity interfejs użytkownika".

Testy PC Worlda - komputery przenośne

Lee Kai-fu to były kierownik regionalny Google na ChRL, który opuścił firmę we wrześniu i wystartował z nowym projektem Innovation Works. Umieszczone na swoim blogu informacje dotyczące tabletu Apple pozyskał od "dobrze poinformowanego przyjaciela".

Według niego Apple planuje zaprezentować swój pierwszy tablet jeszcze w tym miesiącu. Ma on przypominać większą wersję iPhone'a, kosztować poniżej 1000 dolarów i oferować do dyspozycji użytkowników 10,1-calowy multidotykowy wyświetlacz, wirtualną klawiaturę, możliwość przeprowadzania wideokonferencji i pełnienia funkcji e-booka oraz "niesamowity interfejs użytkownika i grafikę 3D".

Lee Kai-fu twierdzi również, że gigant z Cupertino zamierza w ciągu pierwszego roku od premiery tabletu (wedle ostatnich dziennikarskich spekulacji ma się on nazywać iSlate) wyprodukować aż 10 milionów jego egzemplarzy. Ponadto w następnym swoim blogowym wpisie prognozuje, że najnowszy komputer Jobsa będzie ponad dwukrotnie lżejszy od MacBooka Air i być może będzie oferowany w niższej cenie (wymagane podpisanie umowy) przez wybranych amerykańskich operatorów.

Informacje odnośnie planowanego terminu prezentacji urządzenia pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami Financial Times i FOXNews, z których wynika, że Apple planuje przeprowadzić 26 stycznia w centrum Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco jedną ze swoich słynnych konferencji.