10 mld pobrań w App Store

Apple na bieżąco wyświetla liczbę aplikacji pobranych w App Store. Jest ich już 9 mld 915 milionów, a dla szczęściarza, któremu uda się kupić program nr 10 000 000 000, przewidziano duży bon w wysokości 10 tysięcy dolarów na zakupy w sklepie iTunes.

Akcja odliczania "Countdown to 10 Billion Apps" nabiera rumieńców. Licznik pobranych plików można śledzić tutaj. Prawdziwy napór klientów pojawi się pewnie, kiedy większość cyfr zmieni się w "dziewiątki".

Osoba, która dokona 10-miliardowego zakupu w App Store, otrzyma nagrodę - bon w wysokości 10 tysięcy dolarów, do wykorzystania w amerykańskim sklepie iTunes. Nagrodę wygra też osoba, która wypełni ankietę Apple jako pierwsza po dokonaniu historycznego zakupu.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry mobilne, w jakie grałem na moim iPhone 14
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [16.06.2023]

Sklep aplikacji App Store otwarto w lipcu 2008 roku. W dwa i pół roku później, na Apple próbuje wzorować się Google, a o repozytorium programów co jakiś czas wspomina również Microsoft.

W ostatnim tygodniu, najpopularniejsza aplikacja w App Store to Bubble Ball. Niewielka gra logiczna, która przypomina "The Incredible Machine", została napisana przez 14-latka Roberta Naya z Utah.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: