10 najciekawszych gier na telefony komórkowe

Gry na telefony komórkowe potrafią umilać czas wszędzie - wystarczy, że posiadamy odpowiedne urządzenie, a możemy zdecydowanie umilić sobie czas w domu, podróży czy nawet w kolejce do lekarza. Warto więc zainteresować się tytułami, które okazały się być najbardziej innowacyjne w tej klasie.

Wszelakiego rodzaju urządzenia mobilne przeżywają teraz okres wzmożonej popularności. Apple ze swoimi produktami iPad oraz iPhone z pewnością ma mocną pozycję na rynku, jednak nie można zapominać i wschodzącym Windows Phone 7, Symbianie czy też niezwykle popularnym Androidzie. Oto lista 10 najbardziej innowacyjnych tytułów na urządzenia mobilne.

Snake

Zaczniemy od tytułu, który ciężko jednoznacznie przypisać do któregoś z systemów operacyjnych. W 1997 roku jeden z inżynierów firmy Nokia wpadł na genialny i zarazem prosty pomysł: przeniesienie na monochromatyczne ekrany telefonów komórkowych rozrywki znanej wcześniej z Atari. Chodzi oczywiście o niezwykle popularny tytuł Snake, który swoją karierę rozpoczął w latach siedemdziesiątych XX wieku, ale drugą młodość przeżywa od momentu upowszechnienia się telefonów komórkowych.

Założenie jest proste: zjedz jak najwięcej określonych elementów i unikaj zjedzenia samego siebie. Przez wiele lat była to kluczowa i najbardziej charakterystyczna produkcja na telefony komórkowe. Wiele firm próbowało rozbudować ten pomysł, ale skończyło się na średnio udanych wersjach przenoszących sympatycznego wężyka w trzeci wymiar. Na szczęście nadal dostępna jest klasyczna odsłona Snake - wystarczy udać się do serwisu Facebook.

Sketcher

Wydawać by się mogło, że jest to prosta gra platformowa utrzymana w komiksowym klimacie. Nic bardziej mylnego! Główna postać czyli tytułowy Sketcher, biegnie przed siebie, a do gracza należy umieszczanie na jego drodze wyskoczni lub ramp, dzięki którym ominie przeszkody. Dodatkowo, istnieje możliwość zbierania nutek, które umożliwią zregenerowanie poziomu zdrowia. Prócz standardowego trybu rozgrywki, możemy również odblokować dodatkowe mini-gry.

Gra jest zabawna, przyjemna i wciąga niemiłosiernie. Ciekawy pomysł, specyficzna oprawa graficzna i stosunkowo łatwa mechanika gry potrafią przyciągnąć na wiele godzin. Sketcher został napisany przy użyciu języka Java, dzięki czemu jest dostępny na większość platform mobilnych.

iPhone Football - Real Kick

Akurat iPhone'owi innowacyjności odmówić nie można. Każdego dnia na tę platformę pojawia się wiele produkcji, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się na tej liście.

Do gry prócz telefonu będziemy potrzebować styropianowej kuleczki oraz brystolu z narysowanymi bramkami. Gra napisana jest tak w taki sposób, że dźwięki wydawane przez telefon tworzą małe podmuchy powietrza przesuwające piłeczkę. Chodzi oczywiście o wbicie gola przeciwnikowi na mini boisku.

iPhone Football - Real Kick to wspaniały sposób na rozrywkę ze znajomymi, jednak produkcja nie posiada trybu dla pojedynczego gracza. Chociaż widać tutaj więcej problemów i minusów, to tytuł ten wnosi naprawdę wiele i pokazuje, że rozrywka mobilna nie musi być związana jedynie z tym co widzimy na ekranie. A co ważniejsze może być wyjątkowo aktywna fizycznie!;-)