10 najciekawszych utworów muzycznych zainspirowanych grami

Pato Pooh ft. Adam Tensta - Follow Me

Mega Man, Pac-Man, Donkey Kong, Punch-Out, Super Mario World, Street Fighter II, The Legend of Zelda, Ice Climber czy też Pong. Film pełen jest tak wielu odniesień, że ciężko wyłapać je wszystkie. Przyznajemy jednak, że szwedzki raper Pato Pooh zna się na grach.

The Go! Team - Junior Kickstart

Czy może być coś bardziej dziwnego niż oglądanie aktorskich wyczynów z panią Pac-Man i Duchami biegającymi ulicami Nowego Jorku? Poza tym, pani Pac-Man przez cały czas myśli, że to wszystko gra i zabawa. Dopóki nie zostanie uwięziona w zaułku bez wyjścia. A tak w ogóle to należałoby zadać pytanie o to gdzie jest Pac-Man, kiedy jego pani potrzebuje ratunku?

Red Hot Chilli Peppers - Californication

Wygląda na to, że Peppersi byli pod wpływem Grand Theft Auto III podczas tworzenia tego klipu. W rzeczywistości wyszedł on jednak rok przed grą. Podobnie jak w Sock it 2 Me tak i tutaj, zastosowana grafika komputerowa nie podołała póbie czasu. Ale jak na rok premiery (filmik wyszedł w 2000 roku) był to całkiem imponujący pokaz grafiki generowanej komputerowo.

No Doubt - Hella Good

Dodajemy ten tytuł ze względu na niezrozumiałe pojawienie się Jet Set Radio Future. Nie jesteśmy dokładnie pewni, dlaczego zespół zaczął przypadkowo grać w tę produkcję pod koniec tego klipu (co widać przez ramię perkusisty Adriana Younga w jednym ujęciu). Co więcej, artyści używają niefirmowych kontrolerów do Xboxa.