10 najciekawszych utworów muzycznych zainspirowanych grami

The Streets - Irony of it All

Ten utwór wyśmiewa sposób traktowania przez społeczeństwo ludzi, którzy... lubią pić alkohol. Fan konopi indyjskiej cieszy się grą na PlayStation i faktem "ukończenia Gran Turismo na najwyższym stopniu trudności". Prawdę mówiąc, to szukaliśmy tylko pretekstu do umieszczenia The Streets na tej liście. Świetną zabawą jest słuchanie Mike'a Skinnera kłócącego się z samym sobą.

N.E.R.D. - Everyone Nose (Remix)

Kosmiczni najeźdźcy rodem ze Space Invaders przejmują w tym klipie kontrolę. Wspomaga ich dziwne wyobrażenie Donkey Konga oraz "bohaterowie" z Galaga. Włączając w to bardzo pikselowate postacie Pharrella Williamsa oraz Kanye'i Westa, Everyone Nose ma wygląd klasycznych gier zręcznościowych. Jest to niemal wystarczające, by odwrócić uwagę od ego Westa.

Die Antwoord - Enter The Ninja

Maniacy Afryki Południowej i zarazem grupa tworząca żartobliwy rap - Die Antwoord (Odpowiedź). Klip ten jest niemal niemożliwy do oglądania. Nie mogło to nas jednak powstrzymać od umieszczenia go na tej liście. Z góry przepraszamy wszystkich, którzy dostaną dreszczy po obejrzeniu materiału.

Back - E-Pro

E-Pro przypomina wyglądem kultowy tytuł znany z PlayStation - Vib Ribbon. Jest to psychodeliczna przygoda Becka przedstawiona w taki sposób, że świat gier komputerowych wychodzi na pierwszy plan już po dosłownie chwili oglądania. Przedstawienie obrazu szkieletowego przypomina Rez i niesamowicie popularny (jak na tamte czasy) zręcznościowy tytuł z lat 80 osiemdziesiątych: Tempest.