10 najciekawszych utworów muzycznych zainspirowanych grami

Muzycy czerpią inspiracje z wielu źródeł (zwykle są to ex-kochankowie), ale z punktu widzenia graczy jedne z najlepszych wyników daje połączenie muzyki i gier. Oto dziesięć niesamowitych przykładów tego, co może się wydarzyć, kiedy sprite'y i piksele wymiesza się z bitami i akordami.

Wiele może być źródeł inspiracji dla artystów. Jednak kiedy gry komputerowe mieszają się z muzyką, efekt jest widowiskowy i iście wybuchowy. Jak inaczej wyjaśnić popularność tak zwanych fragmovies, na których w rytmie muzyki pokazywany jest poziom umiejętności gracza? Działa to też w drugą stronę. Teledyski, w których czuć nutkę wirtualnego świata działają jak magnes. Warto także w tym miejscu wspomnieć o tak zwanej machiminie, sztuce tworzenia filmów ze scen wygenerowanych jedynie przy pomocy gier komputerowych (zainteresowanych tym tematem odsyłamy Was do tekstu: "13 najlepszych projektów machinima").

Missy Elliot and Da Brat - Sock it 2 Me

Jeśli pamiętasz jak oglądałeś ten teledysk w 1997 roku, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zachwycałeś się animacjami i efektami specjalnymi. Dziś oglądanie go może być nieco bolesne, jednak odstawmy na chwilę na bok oprawę graficzną. Kostiumy użyte w tym teledysku są jasnym nawiązaniem do serii Mega Man, chociaż nie przypominamy sobie, by dyrektor artystyczny Hype Williams przyznał się kiedyś do tego.

Das Racist - Who`s That? BROOOOWN!

Klip "Who's That? BROOOOWN!", stworzony przez nowojorski duet raperski Das Racist, nasycony jest odwołaniami do gier i rozrywki elektronicznej. Filmik nie tylko przypomina wykonaniem grę przygodową z końca lat osiemdziesiątych, ale również zawiera wiele odwołań do takich tytułów jak Frogger, Tetris, Elevator Action, Rampage, Cetinpede czy nawet Double Dragon. Jest to również prawdopodobnie najbardziej zabawny filmik na tej liście.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10