10 najdziwniejszych reklam IT z celebrytami

Przeszukaliśmy sieć i znaleźliśmy 10 najbardziej zakręconych reklam z branży technologicznej. Zagrali w nich sławni aktorzy i ludzie kultury, tacy jak Andy Warhol, Nicolas Cage i... Chuck Norris. Lista zapewne mogłaby być dłuższa, ale 10 to okrągła liczba.


Reklamy technologii wykonywane są zwykle według jednej z dwóch tradycyjnych szkół. Pierwsza z nich polega na wymienianiu wszystkich zalet produktu w celu pokazania jego niezaprzeczalnej wyższości nad konkurencją.

Druga szkoła każe zatrudnić znaną osobę, aby ta wygłupiała się z reklamowanym produktem w tle. Znaleźliśmy w sieci najdziwniejsze reklamy z celebrytami. Od Mr. T grającego nieistniejącą klasą w World of Warcraft, aż po mdlejącego Chucka Norrisa.

1. Nicolas Cage dla Sankyo Pachinko

Zacznijmy spokojnie. Nicolas Cage w zasadzie zrobił karierę na byciu dziwnym za pieniądze, a więc najdziwniejsze w tym japońskim klipie dla gry Sankyo Pachinko jest to, że wszyscy inni dali radę być jeszcze dziwniejsi.

2. Brad Renfro dla Resident Evil 2

Capcom poszedł na całość, gdy wydał kontynuację gry Resident Evil (nazwanej w Japonii Biohazard). Nie tylko opłacił Brada Renfro, by ten wcielił się w głównego bohatera gry, ale zatrudnił także George'a Romero - człowieka, który praktycznie wynalazł gatunek filmów o zombie, by ten wyreżyserował całość.

3. Quincy Jones dla Hitachi

Nie dziwi nas wcale to, że firma Hitachi chciała, by promował ją Quincy Jones. Dlaczego jednak kazali mu tylko siedzieć na krześle i mrugnąć do kamery?

4. Quentin Tarantino dla Perfect TV

Oto reklama, która wiedziała jak skorzystać z udziału sławnej osoby. Najlepiej było zaaranżować dla Quentina Tarantino dynamiczną scenę walki o pilota, którym włącza właśnie reklamowaną telewizję kablową.