10 najlepszych rozszerzeń do Opery

Obsługa rozszerzeń to podstawowa innowacja Opery 11. W najnowszej wersji przeglądarki internetowej można skorzystać z wielu add-onów, które ułatwią blokowanie reklam, tłumaczenie stron czy pobieranie klipów wideo.

Opera 11 wreszcie umożliwia obsługę rozszerzeń. Warto się im przyjrzeć!

Opera 11 wreszcie umożliwia obsługę rozszerzeń. Warto się im przyjrzeć!

Pobierz w idg.pl:

NoAds (NoScript AdBlock)

NoAds (NoScript AdBlock)

YouTube Video Downloader

YouTube Video Downloader

Translate

Translate

Web of Trust

Web of Trust

Na chwilę obecną na stronie addons.opera.com dostępnych jest już ok. 400 dodatków do przeglądarki. Oczywiście liczby tej nie można porównywać z zasobnością katalogu rozszerzeń do Firefoksa czy Chrome'a, ale wydaje się, że większość internautów znajdzie wśród nich najpotrzebniejsze pozycje, takie jak: NoAds (NoScript+AdBlock), Gmail Checker czy YouTube Video Downloader.

Oto 10 rozszerzeń, dzięki którym Opera jest jeszcze lepsza.

NoAds (NoScript+AdBlock)

Obowiązkowe rozszerzenie dla wszystkich, którzy nie lubią reklam w internecie. Umożliwia blokowanie skryptów pochodzących z innych domen, displayów i reklam tekstowych (np. Google AdSense). Działa podobnie do AdBlock Plus - niezwykle popularnej wtyczki do Firefoksa.

Pobierz w idg.pl: NoAds (NoScript+AdBlock)

YouTube Video Downloader

Ulubione rozszerzenie miłośników klipów wideo. Po zainstalowaniu w Operze, pod filmem w serwisie YouTube pojawi się dodatkowa ikonka "Download". Filmy pobrać można w jednym z formatów MP4 lub FLV. W razie potrzeby, użyć można jednego z programów do konwersji wideo.

Podobne add-ony do przeglądarki Opera, to m.in. Download Media Bar, umożliwiający pobieranie filmów z dowolnych serwisów wideo i YouTube SoundRipper - małe rozszerzenie, które wyciąga ścieżkę audio z filmów na youtube.com.

Pobierz w idg.pl: YouTube Video Downloader

Translate

Połączenie Opery z Tłumaczem Google. Dodatek wykrywa język strony internetowej i tłumaczy na język ojczysty. Po wybraniu fragmentu kursorem myszy sprawdzić można, jak brzmi w oryginale.

Zgodnie z preferencjami, w ustawieniach możliwy jest wybór języków, które zawsze powinny być tłumaczone i tych, które rozumiemy bez pomocy tłumacza.

Pobierz w idg.pl: Translate

Web of Trust

Bezpieczne surfowanie w Sieci. Dzięki ikonce WOT, możemy sprawdzić informacje w kategoriach: wiarygodność strony, ocena wiarygodności dostawcy strony, ochrona prywatności i ochrona dzieci przed niebezpiecznymi treściami. Rozszerzenie działa w oparciu o wytyczne społeczności 17 mln internautów.

Dodatkowym poziomem ochrony jest wyświetlanie się ikony WOT już w linkach i wynikach wyszukiwania - np. Google, co pozwala ocenić wiarygodność stron przed ich odwiedzeniem.

Pobierz w idg.pl: Web of Trust