10 najlepszych rozszerzeń do Opery

Obsługa rozszerzeń to podstawowa innowacja Opery 11. W najnowszej wersji przeglądarki internetowej można skorzystać z wielu add-onów, które ułatwią blokowanie reklam, tłumaczenie stron czy pobieranie klipów wideo.


Opera 11 wreszcie umożliwia obsługę rozszerzeń. Warto się im przyjrzeć!

Pobierz w idg.pl:

NoAds (NoScript AdBlock)

YouTube Video Downloader

Translate

Web of Trust

Na chwilę obecną na stronie addons.opera.com dostępnych jest już ok. 400 dodatków do przeglądarki. Oczywiście liczby tej nie można porównywać z zasobnością katalogu rozszerzeń do Firefoksa czy Chrome'a, ale wydaje się, że większość internautów znajdzie wśród nich najpotrzebniejsze pozycje, takie jak: NoAds (NoScript+AdBlock), Gmail Checker czy YouTube Video Downloader.

Oto 10 rozszerzeń, dzięki którym Opera jest jeszcze lepsza.

Zobacz również:

  • Sztuczna inteligencja wkracza do Opery. Wzbogaci Twoje życie online
  • Najlepsze rozszerzenia do Microsoft Edge

NoAds (NoScript+AdBlock)

Obowiązkowe rozszerzenie dla wszystkich, którzy nie lubią reklam w internecie. Umożliwia blokowanie skryptów pochodzących z innych domen, displayów i reklam tekstowych (np. Google AdSense). Działa podobnie do AdBlock Plus - niezwykle popularnej wtyczki do Firefoksa.

Pobierz w idg.pl: NoAds (NoScript+AdBlock)

YouTube Video Downloader

Ulubione rozszerzenie miłośników klipów wideo. Po zainstalowaniu w Operze, pod filmem w serwisie YouTube pojawi się dodatkowa ikonka "Download". Filmy pobrać można w jednym z formatów MP4 lub FLV. W razie potrzeby, użyć można jednego z programów do konwersji wideo.

Podobne add-ony do przeglądarki Opera, to m.in. Download Media Bar, umożliwiający pobieranie filmów z dowolnych serwisów wideo i YouTube SoundRipper - małe rozszerzenie, które wyciąga ścieżkę audio z filmów na youtube.com.

Pobierz w idg.pl: YouTube Video Downloader

Translate

Połączenie Opery z Tłumaczem Google. Dodatek wykrywa język strony internetowej i tłumaczy na język ojczysty. Po wybraniu fragmentu kursorem myszy sprawdzić można, jak brzmi w oryginale.

Zgodnie z preferencjami, w ustawieniach możliwy jest wybór języków, które zawsze powinny być tłumaczone i tych, które rozumiemy bez pomocy tłumacza.

Pobierz w idg.pl: Translate

Web of Trust

Bezpieczne surfowanie w Sieci. Dzięki ikonce WOT, możemy sprawdzić informacje w kategoriach: wiarygodność strony, ocena wiarygodności dostawcy strony, ochrona prywatności i ochrona dzieci przed niebezpiecznymi treściami. Rozszerzenie działa w oparciu o wytyczne społeczności 17 mln internautów.

Dodatkowym poziomem ochrony jest wyświetlanie się ikony WOT już w linkach i wynikach wyszukiwania - np. Google, co pozwala ocenić wiarygodność stron przed ich odwiedzeniem.

Pobierz w idg.pl: Web of Trust


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: