10 najlepszych serwisów podróżniczych

Jeżeli wciąż nie wiesz, gdzie wybierzesz się na urlop, poszukaj inspiracji na stronach podróżniczych. Nie tylko poznasz nowe ciekawe miejsca, ale również dowiesz się jak zaoszczędzić na noclegach i dojazdach.


Na hasło "urlop" wyszukiwarka internetowa wyświetla obszerną listę serwisów z ofertami biur podróży, linii lotniczych i ubezpieczycieli. Nie odpowiada jednak na pytanie gdzie jechać. W podjęciu decyzji pomoże przygotowana przez nas lista najciekawszych polskich i zagranicznych serwisów podróżniczych.

Polskie serwisy podróżnicze

Globtroter.pl

Adres: www.globtroter.pl

Słowo "globtroter" oznacza obieżyświata, podróżującego z reguły na własną rękę, ale zasoby Globtroter.pl okażą się pomocne także dla mniej zaprawionych turystów. To największy serwis podróżniczy w polskim Internecie - zrzesza ponad 18 tys. użytkowników, którzy opublikowali na jego łamach ponad 55 tys. zdjęć z różnych zakątków świata. Każdy z globtroterów może zaznaczyć na mapie miejsca, które odwiedził.

Zobacz również:

  • Elektryczna lodówka turystyczna – jaką wybrać?
  • Szukasz prezentu dla dziecka na ostatnią chwilę? Lokalizator GPS łączy w sobie przyjemne z pożytecznym

Poza relacjami z wypraw i galeriami fotografii, na uwagę zasługuje również aktywne forum, gdzie internauci wymieniają się poradami dotyczącymi wycieczek do egzotycznych krajów. Działa także sekcja z ogłoszeniami, gdzie można znaleźć współtowarzyszy do planowanej wyprawy.

Warto zobaczyć: Indie - czy faktycznie takie tanie?

Polskie Krajobrazy

Adres: www.polskiekrajobrazy.pl

10 najlepszych serwisów podróżniczych

Użytkownicy serwisu PolskieKrajobrazy.pl publikują zdjęcia i artykuły poświęcone atrakcjom turystycznym w różnych zakątkach Polski.

Celem serwisu PolskieKrajobrazy.pl jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat podróżowania po Polsce. Chociaż główną atrakcją witryny są fotografie publikowane przez użytkowników, nie zabrakło tutaj opisów atrakcji turystycznych z różnych zakątków naszego kraju i ciekawych artykułów poświęconych tematyce podróżniczej - np. podróżowaniu z dzieckiem lub tłumaczących lokalne zwyczaje.

Każdemu zdjęciu dodanemu do galerii towarzyszy także opis krainy geograficznej oraz lokalizacja wskazana na mapie. Działa również forum.

Warto zobaczyć: Od Hujska do Kurajewski, o ciekawych nazwach miejscowości

Kolumber.pl

Adres: www.kolumber.pl

Kolumber przypomina na pierwszy rzut oka Globtroter.pl - internauci mogą tutaj wymieniać się informacjami i relacjami ze swoich podróży. Cieszy się jednak mniejszą popularnością - do tej pory zarejestrowało się 4,5 tys. użytkowników, którzy opublikowali blisko 150 tys. zdjęć. Dodając nową podróż, użytkownik zakreśla na mapie jej trasę - ta jest następnie przeliczana na kilometry. Twórcy serwisu chwalą się, że użytkownicy Kolumbera przejechali razem blisko 1,5 mln kilometrów. Zaplanowanie wyjazdu ułatwia sekcja Pomysły, gdzie można w prosty sposób znaleźć pomocne relacje z podróży o różnym charakterze, np. wyjazdów biznesowych lub spływów kajakowych.

Warto zobaczyć: HUmmerem po HAmeryce

PolskieSzlaki.pl

Adres: www.polskieszlaki.pl

Serwis turystyczny dla osób szukający nowych pomysłów na wycieczki po Polsce. Każdy użytkownik serwisu może dodać opis własnej wycieczki, opublikować zdjęcia i zaznaczyć miejsce wyprawy na mapie. Łącznie w serwisie obecnych jest już ponad 2 tys. pomysłów na wycieczki. Internauci odwiedzający PolskieSzlaki.pl mają do dyspozycji oferty noclegów, jest także baza przewodników i firm przewozowych. Jeżeli spodobał ci się plan wycieczki znaleziony w serwisie, możesz w prosty sposób dodać go do programu Automapa (serwis wyeksportuje trasę w postaci pliku .atm) i załadować do nawigacji satelitarnej. W serwisie działa prężne forum.

Warto zobaczyć: Zamek Moszna - 99 wież i wieżyczek

gdzienarower.pl

Adres: www.gdzienarower.pl

Dla pasjonatów wycieczek rowerowych powstał serwis gdzienarower.pl. Użytkownicy serwisu mogą tutaj dodawać własne trasy rowerowe (możesz także pobrać plik .gpx i wgrać trasę do swojego urządzenia GPS). Łącznie dostępnych jest już ok. 2,5 tys. tras o łącznej długości ponad 373 tys. km - to wystarczy, aby objechać Ziemię dookoła ponad dziewięć razy! Opisowi trasy mogą towarzyszyć galerie zdjęć oraz - co szczególnie ważne dla rowerzystów - informacje o wzniesieniach zarejestrowane przez nadajnik GPS (o ile ktoś z takiego urządzenia korzystał). Zarejestrowani użytkownicy mogą zakładać teamy rowerowe i prowadzić blogi, brak jednak forum dyskusyjnego.

Warto zobaczyć: wycieczka za Warszawę do bunkrów i Modlina