10 największych błędów biznesowych branży IT

Wystarczyłoby kilka innych decyzji podjętych w przeszłości, a dziś mogłoby nie być ani Microsoftu, ani Apple. Potentatem rynku komputerów osobistych byłby zaś np. Xerox, a o Google i iPodzie nikt w ogóle by nie słyszał. Chociaż łatwo jest być mądrym po fakcie, to warto uzmysłowić sobie jakie niewykorzystane przez jednych szanse przyczyniły się do sukcesu innych. Prezentujemy 10 nie podjętych decyzji, które mogły odmienić dzisiejszy obraz rynku IT.

10 największych błędów biznesowych branży IT

Niewykorzystane szansy jednych firm stały się źródłem sukcesu innych. W branży nie brakowało m.in. kopiowania pomysłów i nieprzemyślanych działań konkurencyjnych. Prezentowane poniżej przykłady pokazują również jakie zależności występowały pomiędzy największymi firmami branży IT oraz rozwijanymi przez nie technologiami.

Trudno jednak jednoznacznie potępiać niewykorzystane sytuacje, w większości przypadków na takie, a nie inne decyzje wpływały m.in. możliwości inwestycyjne, wizja rozwoju firmy i jej sytuacja ekonomiczna. Zdarzały się również przypadki.

Poznaj historię 10 największych błędów biznesowych i niewykorzystanych szans w branży IT. Więcej w serwisie Computerworld.