10 najzabawniejszych parodii reklam Mac kontra PC

Koncern Apple jest znany ze skutecznych kampanii marketingowych. Promocja odtwarzaczy iPod, telefonów iPhone i komputerów Mac jest w dużej mierze prowadzona na zasadzie reklamy porównawczej. Pomysł szybko podchwycili też internauci. W sieci pojawiło się wiele parodii reklam kampanii "Mac kontra PC". Prezentujemy kilka najzabawniejszych klipów tego typu zamieszczonych w YouTube.

Jedną z najciekawszych akcji marketingowych jest seria spotów reklamowych, w których występuje dwóch mężczyzn - Justin Long i John Hodgman. Pierwszy z nich przedstawia się jako Mac, drugi zaś jako PC. We wszystkich oryginalnych reklamówkach komputer Apple jest na różne sposoby przedstawiany jako doskonała alternatywa dla PC - Mac jest lepszy, szybszy, bezpieczniejszy i bardziej na czasie. Warto podkreślić, że w oryginalnej kampanii Mac i PC łączą przyjacielskie stosunki.

Oto 10 parodii kampanii "Get a Mac" (uwaga: wszystkie klipy prezentujemy w oryginalnej, angielskiej wersji językowej).

Parodia 1

Autorzy tego skeczu postanowili nieco zmienić formułę reklam narzuconą przez Apple. Parodia jest śpiewaną wymianą nieuprzejmości pomiędzy oboma komputerami. Muzyka wpada w ucho, zaś uwagę przykuwa m.in. specyficzna choreografia PC. Teledysk trwa ponad 4 minuty.