10 piękności ze świata PC

Dla większości użytkowników "pecetów" komputer jest tylko narzędziem i jego wygląd nie ma większego znaczenia. Są jednak tacy, dla których to, jak prezentuje się ich maszyna jest niemniej ważne od jej wydajności. Kiedyś tacy esteci skazani byli głównie na własną inwencję i zdolności rodem z zajęć praktyczno-technicznych, jednak z czasem producenci zorientowali się, jak ważny jest odpowiedni "design" (pierwszą firmą, która dostrzegła ten trend był, zdaje się, Apple). Dziś wybór komputerów, które są nie tylko wydajne, ale także ładne, jest spory - postanowiliśmy zaprezentować wam niektóre z nich. Oto 10 komputerów wybranych przez naszych kolegów z amerykańskiego PCWorlda, które wyglądają naprawdę fantastycznie i w niczym nie przypominają zwykłych, szaroburych skrzynek, które stoją pod biurkami większości użytkowników PC.

Notebookowa podróż w czasie

Tak, to jest komputer - i to całkiem współczesny. To niezwykłe urządzenie - o nazwie Steampunk Victorian Laptop - jest dziełem firmy Datamancer, która zmieniła standardowego notebooka firmy HP (model ZT1000) w starodawny mechanizm, nieco przypominający tradycyjną nakręcaną pozytywkę. Na górnej klapie znajdziemy skomplikowany układ kół zębatych, obudowa wykonana jest z drewna, brązu i skóry (w komplecie użytkownik otrzymuje oczywiście podobną mysz). Obudowy głośników ozdobione zostały charakterystycznymi wycięciami, podobnymi do tych, które wykonywane są w pudle rezonansowym skrzypiec czy wiolonczeli. A najfajniejsze jest to, że aby włączyć komputer, należy go... nakręcić (w tym celu w niewielkim otworze obok klawiatury musimy umieścić specjalny klucz). Oczywiście, takie cudo nie może tak po prostu stać na biurku - komputer spoczywa na stylowych "lwich łapkach". Więcej informacji na temat tego niezwykłego urządzenia znaleźć można na stronie firmy Datamancer.

10 piękności ze świata PC

Steampunk Victorian Laptop

Omen - maszyna dla nowobogackich

Jak najskuteczniej można pokazać wszystkim dookoła, że nie miewasz problemów finansowych? Cóż, dla niektórych najlepszych sposobem na to jest ostentacyjne prezentowanie najróżniejszych błyskotek. Osoby takie z pewnością powinny zainteresować się komputerem stacjonarnym Omen firmy VooDooPC, który oficjalnie został zaprezentowany na styczniowych targach CES 2008. Uwagę przykuwa przede wszystkim obudowa urządzenia, która nie dość, że jest bardzo ciekawie zaprojektowana, to na dodatek może być pokryta... 24-karatowym złotem. Urządzenie jest też niezwykle wydajne - dość powiedzieć, że podstawą jego konfiguracji jest czterordzeniowy procesor Intel Core 2 Extreme QX6850. Niestety, na razie Omen w złotej wersji nie sprzedaje się rewelacyjnie (być może dlatego, że kosztuje ok. 21 tys. USD) - do tej pory sprzedano tylko dwa egzemplarze. Więcej informacji: VooDooPC.

10 piękności ze świata PC

VooDooPC Omen