10 sposobów na tańsze życie dzięki technologii

Stosuj zamienniki podczas drukowania, używaj programów do zarządzania budżetem domowym i korzystaj z porównywarek cen. Nie przepłacaj za zbędne urządzenia i korzystaj z mobilnych aplikacji skanujących kody kreskowe w sklepach. Oszczędzaj dzięki technologii.


Przejdź do galerii:

Kliknij obrazek, aby przejść do galerii.

Czy sprzęt i oprogramowanie komputerowe to tylko dodatkowe wydatki? A może dałoby się wykorzystać je w domowym "planie budżetowym"?

Sprawdziliśmy najciekawsze sposoby na oszczędzanie dzięki technologii.

Jak się okazało, przy umiejętnym używaniu peceta z dostępem do internetu, każdy może zaoszczędzić pieniądze i sporo cennego czasu, np. na zakupach. Porównywanie ofert stało się znacznie łatwiejsze odkąd istnieją przeznaczone do tego strony internetowe. Dzięki aplikacjom na smartfony, również w sklepie, na podstawie kodu kreskowego możesz porównywać ceny wybranych produktów u różnych sprzedawców.

Jeśli szukasz większych oszczędności, najpierw musisz nieco zainwestować, przechodząc na oświetlenie w technologii LED lub budując przed domem małą elektrownię wiatrową.

Można żyć taniej

Dzięki technologii rzeczywiście można zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy tylko mieć oczy szeroko otwarte i nie bać się zmian, np. w oprogramowaniu czy stosowanym sprzęcie. Jeśli miałeś doświadczenia z opisanymi przez nas sposobami na tańsze życie lub w inny sposób oszczędzasz dzięki IT, napisz o tym koniecznie w komentarzu poniżej lub na naszym forum idg.pl.

__________________________________

Ilustracje: Looking Glass, Terry Presley