10 technologicznych imion dla dziecka lepszych niż "Lubię to!"

Gdyby istniał tylko jeden sposób, aby ludzie przestali nas lubić, może byłoby to nazwanie dziecka "Lubię to"?


Wybraliśmy 10 najlepszych (naszym zdaniem) technologicznych imion dla dzieci. Czekamy na wasze propozycje!

Wybraliśmy 10 najlepszych (naszym zdaniem) technologicznych imion dla dzieci. Czekamy na wasze propozycje!

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Dlaczego taki artykuł:

Imię dla dziewczynki: Perl (fot. dresden-pm.org)

Imię dla dziewczynki: Perl (fot. dresden-pm.org)

Imię dla chłopca: Mac

Imię dla chłopca: Mac

Linus, jak Linus Torvalds, współtwórca systemu operacyjnego Linux.

Linus, jak Linus Torvalds, współtwórca systemu operacyjnego Linux.

Słyszeliście już ten absurd? Izraelskie małżeństwo postanowiło nadać swojej córeczce imię "Like". Ma to być wyraz uznania dla serwisu społecznościowego Facebook i przycisku "Lubię to!" (ang. Like button). Podobno ma to brzmieć innowacyjnie i nowocześnie.

"Lubię to!", poważnie?

Nie jest to pierwsza próba nazwania dziecka w technologiczny sposób. W tym roku, pewien egipski ojciec zdecydował, że jego córka otrzyma imię "Facebook". Jej pełne imię i nazwisko brzmi Facebook Ibrahim, co w wolnym tłumaczeniu znaczy chyba "Hej dzieci, śmiejcie się ze mnie".

No dobrze, a teraz wszystkie żarty na bok. Skoro istnieje trend nadawania technologicznych imion, aby zapobiec kolejnym pomysłom jak "Tweet Kowalski" i "Friend Request Nowak", wpadliśmy na pomysł 10 rozsądnych imion, które mają swoje źródło w nowej technologii.

Słownik imion technologicznych

Zapraszamy do dodawania własnych pomysłów w komentarzach poniżej. Razem możemy opracować naprawdę ciekawy słownik imion... godnych XXI wieku.

1. Perl

Perl to język programistyczny, ale dzieli go tylko jedna literka od klasycznego, pięknego imienia dla dziewczynki. Trochę geekowskie, ale całkiem rozsądne!

2. Mac

Dobre dla fanboya Apple, który uważa, że "Steve" brzmi jednak zbyt przestarzale. Ewentualnie może być AppStore.

3. Ruby

Kolejny kobiecy język programowania. W swojej piosence to imię wykorzystują już chłopaki z Kaiser Chiefs. No i brzmi zdecydowanie lepiej niż "Python".

4. Linus

Jak najbardziej prawdziwe imię. Dla miłośników Wolnego Oprogramowania i fanów przygód Charliego Browna.

5. Ada

Piękne imię dla dziewczynki, a jednocześnie nazwa znakomitego języka programowania. W Polsce bardzo popularne, choć chyba jako zdrobnienie od Adrianny?

6. Alice

W teorii zwykłe imię. Kojarzy się może tylko z "Alicją w Krainie Czarów"... Dla geeków znaczy jednak coś więcej.

7. Json

Wygląda prawie jak "Jason", prawda? Ale kiedy wasz synek zainteresuje się informatyką, będzie wiedział, że znaczy to: JavaScript Object Notation.

8. Page

Web Page, Larry Page, fanpage i pewnie parę jeszcze innych "pejdżów" na pewno byśmy znaleźli. Perfekcyjne imię dla wszystkich rodzin kochających Google. Fani portalu Facebook, z państw germańskich i skandynawskich, mogą użyć jeszcze imion: "Zucker" i "Berg".

9. Pascal

Krótkie, klasyczne i doskonałe.

10. Partycja

Podchwycone ze strony IDG.pl na Facebooku. Aż dziwne, że wśród tylu anglojęzycznych imion, zapomnieliśmy o naszej rodzimej Partycji... Mamy nadzieję, że pomysłodawczyni nie będzie miała nic przeciwko użyciu tej idei w pierwszym (?) takim słowniku w polskim Internecie :)

Czekamy na kolejne propozycje!