10 tys. USD za pirata

Producent kontrowersyjnego programu DVD X Copy (służącego do kopiowania płyt DVD) ogłosiła, że wypłaci 10 tys. USD każdemu, kto dostarczy dowodów niezbędnych do skazania osoby wykorzystującej tę aplikację do nielegalnego kopiowania płyt.

Przedstawiciele 321 Studios tłumaczą, że ich program powstał po to, by użytkownicy mogli wykonywać kopie swoich własnych, legalnie nabytych płyt DVD (dlatego też aplikacja nie umożliwia robienia kopii z kopii, lecz jedynie z oryginalnych płyt). Firma ma jednak świadomość, że mogą zdarzać się przypadki wykorzystywania DVD X Copy do nielegalnych celów, dlatego też chce przyłączyć się do walki z filmowymi piratami. Przyłączenie się polega na ufundowaniu 10 tys. USD nagrody dla każdej osoby, która dostarczy informacje niezbędne do skazania osoby nielegalnie kopiującej filmy przy użyciu DVD X Copy.

Niestety, owo szlachetne posunięcie nie zostało najlepiej przyjęte przez amerykański przemysł filmowy. Zdaniem przedstawicieli MPAA (Motion Picture Association of America), przestępstwem jest jakiekolwiek korzystanie z DVD X Copy, dlatego też trudno będzie rozróżnić, kiedy kopiowanie płyt DVD jest legalne, a kiedy nie.


Zobacz również