10 tysięcy dodatków do Google Chrome

Google poinformowało, że istnieje już 8500 rozszerzeń i 1500 motywów do przeglądarki Chrome. Dodajmy, że w marcu 2010 r. było ich tylko trzy tysiące, a teraz dodatki są też dostępne w Chrome Web Store.

Jako minus Google Chrome wymieniano kiedyś mało dodatków. Kilka dni temu, ich liczba przekroczyła 10 000, co oznacza, że tylko przez ostatnie 8 miesięcy powstało aż 7 tys. rozszerzeń i motywów graficznych.

Co ciekawe, dodatki do Chrome zainstalowano już 70 milionów razy, a dziś korzysta z nich nawet jedna trzecia użytkowników tej przeglądarki.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [26.10.2021]
  • Chrome - historia aktualizacji [20.10.2021]
  • Outriders podbija Steam. Gra może otrzymać duże, fabularne dodatki

Listę dodatków znaleźć można w Chrome Web Store - sklepie aplikacji dla użytkowników Google. Po otwarciu Web Store wiele dodatków trafiło do poczekalni i być może już niedługo Chrome doścignie w ich liczbie Firefoksa.

Obecnie, do Mozilli Firefox jest około 13 000 dodatków. Warto jednak pamiętać, że od marca 2010 r. przybyło ich ledwie tysiąc. Rozszerzenia pojawią się też w przeglądarce Opera 11. Na razie, w oficjalnej galerii jest ich około dwustu.

Dodatki do Google Chrome są ważnym elementem systemu Chrome OS, który w ubiegłym tygodniu znalazł się w fazie beta-testów.