10 tysięcy złotych za układanie wirtualnych puzzli

10 tysięcy złotych to kwota niebagatelna, a jeśli zdobywa się ją dzięki połączeniu przyjemnego z pożytecznym, satysfakcja podwójna. Taką mogą odczuwać studenci UE w Katowicach.

Dlaczego? Otóż zajęli oni pierwsze miejsce w konkursie puzzlEY. Jest to gra w postaci aplikacji mobilnej na tablety i smartfony, która polega na układaniu kształtów z elementów dostępnych na 28 planszach. Na ułożenie każdego z nich uczestnicy mieli 120 sekund. Na wynik punktowy miał wpływ między innymi czas ułożenia - im krótszy, tym był on większy. Istnieje kilka trybów zabawy, w tym Ranking Uczelni. To właśnie studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach okazali się najlepsi, pokonując kolegów i koleżanki z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, a na trzecim miejscu uplasował się zespół z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie. Nagroda w wysokości 10 tysięcy może zostać wykorzystana na pomoce naukowe i wyposażenie.

10 tysięcy złotych za układanie wirtualnych puzzli

PuzzlEY

Turniej zorganizowało Ernst & Young Polska. Chętnych do wzięcia udziału w indywidualnych zmaganiach informuję, że użytkownicy Androida mogą grać w wersji przeglądarkowej lub pobrać aplikację z Google Play Store, a osoby używające iOS - mogą korzystać wyłącznie z wersji przeglądarkowej. Nagrody dla chętnych to słuchawki czy pamięci USB, a główna to czytnik Kindle. Wszystkie informacje na oficjalnej stronie.