10 witryn na zabicie nudy w pracy

Panopticlick

Panopticlick

BrainMetrix

BrainMetrix

LivePlasma

LivePlasma

How Stuff Works

How Stuff Works

Święte krowy

Święte krowy

Panopticlick

Witryna, utworzona przez specjalistów z Electronic Frontier Foundation, pozwoli sprawdzić twój cyfrowy odcisk palca, czyli ilość śladów, jakie pozostawiasz po sobie w Sieci przeglądając strony WWW.

Serwis analizuje dane o używanej przez ciebie przeglądarce internetowej, np. wtyczki oraz inne informacje, m.in. zainstalowane w systemie operacyjnym czcionki a nawet rozdzielczość monitora. Dane te, rozpatrywane osobno, nie mają większego znaczenia, ale zebrane razem mogą stanowić twój unikalny cyfrowy identyfikator. Zobacz, spośród jakiej liczby internautów można cię zidentyfikować.

BrainMetrix

Nawet jeśli nudzisz się w pracy, nie pozwól sobie na bezproduktywne spędzanie czasu. Trening mózgu to zdecydowanie lepsze zajęcie niż bezmyślne klikanie kolejnych odnośników na serwisach plotkarskich. Brainmetrix.com zapewnia ćwiczenia pamięci i refleksu, pozwala sprawdzić kreatywność i poziom inteligencji. Dzięki serii dostępnych na stronie testów i gier zadbasz o właściwe funkcjonowanie swoich szarych komórek. I może przestaniesz się nudzić?

LivePlasma

Serwis dla amatorów muzyki i kinematografii. Jeśli chciałbyś poszerzyć swoje zainteresowania artystyczne, wpisz nazwę ulubionego zespołu lub tytuł filmu w wyszukiwarce serwisu. Strona automatycznie wygeneruje mapę powiązanych artystów bądź filmów z podobnej kategorii tematycznej. Mapa jest interaktywna - kliknięcie dowolnej pozycji umożliwia ponowne przemodelowanie układu.

How Stuff Works

Idealne miejsce dla osób spragnionych wiedzy. Zawiera mniej lub bardziej przydatne informacje dotyczące sposobu działania przeróżnych urządzeń. Przeszukując zasoby HowStuffWorks.com możecie znaleźć odpowiedź na pytanie, co dzieje się ze starym, wyrzuconym na złom komputerem, jak nauczyć się żonglować, bądź czy wszystkie zwierzęta śpią. Użytkownik może przebierać w różnych kategoriach tematycznych (np. geografia, historia, komputery, zdrowie itp.). Serwis oferuje sekcję wideo, umożliwia też udział w quizach online.

Święte krowy

Podtytuł strony: "Parkowanie, samochody i ich kierowcy w akcji" mówi wszystko. Serwis piętnuje przypadki niewłaściwego, niezgodnego z przepisami ruchu drogowego parkowania pojazdów. Na stronie znaleźć można zdjęcia aut pozostawionych przez właścicieli w takich miejscach, które skutecznie utrudniają ruch zarówno pieszym, jak i innym kierowcom. Zawartość strony tworzona jest przez samych internautów, którzy mogą zamieszczać na niej własnoręcznie wykonane fotografie.