10 witryn na zabicie nudy w pracy

JoeMonstera, YouTube czy Kurnik znacie wszyscy. Witryny te to prawdziwe "czasoumilacze", zwłaszcza gdy dzień w pracy się dłuży. Proponujemy wam zestaw serwisów, o których być może jeszcze nie słyszeliście, a które mogą równie skutecznie przyjść wam z pomocą w kryzysowych momentach przemożnej biurowej nudy.

Can't You See I'm Busy

Na stronie znaleźć można proste gry flashowe, które wyglądem do złudzenia przypominają aplikacje pakietu biurowego Microsoft Office. Przykładowo - Breakdown, choć z pozoru wygląda jak edytor tekstu Word, to wariacja na temat Arkanoida. Poziomy pasek przewijania jest w istocie paletką, którą odbijamy kilkupikselową piłeczkę i rozbijamy obiekty (wyrazy).

Inna gra, Leadership to wersja Lunar Landera - naszym zadaniem jest umiejętne sterowanie statkiem kosmicznym, by nie rozbić go o linie wykresów statystycznych. Aby rozpocząć grę, należy wcisnąć przycisk "Start Working". Jeśli w okolicy pojawi się przełożony, wciśnij spację, a elementy rozrywkowe (np. piłeczka w Breakdown) znikną z ekranu.

Zobacz również:

  • Tak wyglądały przesłuchania do Spider-Mana. Zobacz reakcje aktorów

LiftMagic

Zastanawialiście się kiedyś, jak moglibyście wyglądać po operacji plastycznej? Serwis LiftMagic pozwoli częściowo zobrazować efekty takiego zabiegu. Wystarczy przesłać swoją fotografię na serwer i skorzystać z udostępnionych narzędzi. Użytkownik może wybrać rodzaj "kuracji", m.in. podniesienie brwi i chirurgia oczu, korekcja uśmiechu, powiększenie ust, wygładzanie zmarszczek, itp. Do wyboru pozostaje 17 różnych operacji, których intensywność można modyfikować za pomocą odpowiednich suwaków.

iNudge

Strona dla domorosłych kompozytorów. To najlepszy przykład na to, że nie musisz być absolwentem szkoły muzycznej i umieć czytać nuty (ba! - nie trzeba nawet wykazać się umiejętnością gry na instrumencie) by móc komponować utwory muzyczne. iNudge pozwala tworzyć proste kompozycje przy użyciu siedmiu wirtualnych instrumentów i bogatej palety instrumentów perkusyjnych. Aby dodawać dźwięki do utworu, wystarczy zaznaczać pola na matrycy 16x16. Gotowy projekt można opublikować w Sieci, a znajomym wysłać link do niego.

GameCrush

Po zalogowaniu się do usługi GameCrush można zagrać w popularne gry na Xboksa (Modern Warfare 2, Gears of War 2, Grand Theft Auto IV czy Halo 3) bądź proste gry flashowe. W pierwszym wypadku sesje trwają 10 minut, w drugim - 6 minut. Ale uwaga - twoim oponentem będzie dziewczyna (PlayDate), a za przystąpienie do gry zapłacisz 8,25 USD lub 500 "kredytów". Każda sesja kosztuje 400 kredytów, co zrobisz z resztą, to twoja sprawa.

Warto dodać, że grając w gry flash będziesz mógł korzystać z wideo-chata. Jak twierdzą pomysłodawcy serwisu cena jednej gry to równowartość drinka, jaki postawiłbyś nowo poznanej dziewczynie w pubie. Po każdej sesji gracze mogą oceniać swoje oponentki.

Musipedia

Zdarzyło wam się kiedyś, że po głowie chodziła wam melodia piosenki, ale za nic w świecie nie mogliście przypomnieć sobie jej tytułu bądź nazwiska wykonawcy? Z myślą o rozwiązywaniu takich problemów powstał serwis Musipedia.

Wybraną melodię można "zagrać" na klawiaturze wirtualnego fortepianu, zapisać ją w formie uproszczonej notacji, wystukać sam rytm utworu na klawiaturze bądź nawet zanucić do mikrofonu podłączonego do komputera. Serwis zwykle zaprezentuje kilka utworów podobnych do tego, jaki wprowadziliśmy, umożliwi też przesłuchanie ich fragmentów.