10 x SATA II + 4 x Gigabit Ethernet = nowość Gigabyte'a

W Sieci pojawiły się informacje na temat najnowszej, bazującej na chipsecie Intel P45 płyty głównej firmy Gigabyte - modelu o oznaczeniu GA-P45-DQ6. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, wyposażone między innymi w cztery moduły Gigabit Ethernet oraz dziesięć złączy SATA 3 Gb/s.

GA-P45-DQ6 zbudowana została w oparciu o chipset Intel P45+ICH10R i pozwala na skorzystanie z najnowszych, 45-nanometrowych procesorów pracujących na szynie FSB 1600 MHz. Urządzenie obsługuje pamięci DDR2-1200 i korzysta z technologii oszczędzania energii Dynamic Energy Saver. Oferuje dwa sloty PCI-Express 2.0 x16 (x16, x8), dzięki którym można zbudować wydajną platformę do grania (CrossFire) oraz oddaje do dyspozycji użytkownika aż dziesięć złączy SATA 3 Gb/s i cztery moduły Gigabit Ethernet.

10 x SATA II + 4 x Gigabit Ethernet = nowość Gigabyte'a

GA-P45-DQ6

Dźwięk zapewnia 8-kanałowa karta dźwiękowa, natomiast odpowiednie odprowadzanie generowanego przez kluczowe komponenty ciepła - pasywny, korzystający z ciepłowodów miedziany system chłodzenia. Niestety cena urządzenia oraz dokładna data rozpoczęcia jego sprzedaży nie zostały podane (wedle niepotwierdzonych informacji jego premiera powinna się odbyć jeszcze w tym miesiącu).

Źródło: TCMmagazine.com.