100-calowe LCD Philipsa na targach IFA

Przyzwyczailiśmy się już do prezentacji przez producentów telewizorów, 100-calowych odbiorników plazmowych. 100-calowy telewizor LCD to jednak coś nowego, a taki właśnie model pokazał w Berlinie Philips.

Goście targów IFA mogą zobaczyć najnowszy prototypowy telewizor LCD Philipsa FlatTV o przekątnej ekranu 100 cali (254 cm). Telewizor ten wyposażony jest w najnowszą technologię aktywnego podświetlenia ekranu - Ambilight Full Surround, w którym zastosowano dodatkowe czterostronne doświetlanie obrazu. Oświetlenie, jego kolorystyka oraz natężenie zmieniają się aktywnie w zależności od obrazów wyświetlanych na ekranie odbiornika. W tym roku Philips dodał dwie nowe wersje systemu Ambilight - Ambilight Full Surround emitujący dodatkowe światło ze wszystkich czterech stron telewizora oraz Ambilight Surround, który ma dodatkowe doświetlenie z trzech stron. Oba warianty systemu Ambilight Philips pokazuje podczas targów IFA, gdzie goście mogą przyjrzeć się z bliska flagowemu modelowi Philips Cineos 42PF9831D FlatTV z systemem Ambilight Full Surround. Prezentowany jest również Philips Cineos 37PF9731D FlatTV, który zdobył tytuł "Europejskiego produktu roku" w kategorii "Telewizory LCD klasy high-end" przyznany przez stowarzyszenie EISA.

100-calowe LCD Philipsa na targach IFA

Prezes Philipsa i największy telewizor LCD o przekątnej ekranu 100"

Nowe produkty wprowadzane przez Philips przygotowane są do pracy w systemie HD. Format ten wymaga nośników o większej pojemności, dlatego Philips po raz pierwszy w Europie pokazuje linię produktów Blu-ray, która obejmuje nowy odtwarzacz płyt Blu-ray BDP9000 oraz napęd komputerowy "Triple Writer" odtwarzający i nagrywający płyty Blu-ray o pojemności 25 GB.