100 klasycznych gier z Atari w wersji na iOS

Atari ogłosiło właśnie wydanie kolekcji kultowych gier ze starych komputerów dla mobilnego systemu iOS. Aplikacja zawiera 82 tytuły z Atari 2600, a także 18 gier arcade, takich jak: Asteroids, Battlezone i Missile Command.

Atari udostępnia 100 klasycznych gier dla iOS. Są wśród aż 82 produkcje z Atari 2600.

Polecamy:

Zobacz też:

Atari's Greatest Hits dla iPada i iPhona to bezpłatna aplikacja do pobrania w App Store, która udostępnia za darmo grę Pong oraz możliwość zakupu pozostałych 99 klasycznych produkcji z Atari.

Aplikacja udostępnia atrakcyjny katalog gier, w którym przed zakupem możemy zobaczyć zrzuty ekranu i przeczytać opis. Ale czy potrzeba opisu, kiedy wśród gier na Atari 2600 pojawiają się Combat, Adventure, Night Driver czy Outlaw?

W sklepie gier Atari nie można niestety kupować poszczególnych tytułów. Istnieją dwie możliwości: zakup 4 gier w cenie jednego dolara lub wydanie 15 dolców na wszystkie 99 płatnych tytułów.

Wszystkie gry działają jak aplikacje dla iOS - zamiast joysticka mamy tutaj ekran dotykowy. Niektóre pozycje wzbogacono też o tryb multiplayer, który wykorzystuje łączność Bluetooth do gry z innymi użytkownikami iOS.

Niestety, Atari's Greatest Hits to nazwa bardzo marketingowa, lecz nie całkiem prawdziwa. Są tutaj świetne tytuły, takie jak Video Checkers i Slot Machine, ale brak trochę Pole Position czy Joust (lista gier dostępna tutaj).

---

Komentarz autora: Nie wiem jak Wam, ale mnie brakuje tu też kilku gier polskiego studia LK Avalon, takich jak choćby Robbo, Fred, A.D. 2044 i Misja. Ciekawe czy istnieje możliwość odtworzenia tych "klasyków" w wersji dla iOS lub Androida.

Polecamy: Commodore 64 powraca! Już w sprzedaży