105 tysięcy banów w World of WarCraft

Oszuści z Azeroth znów pod ostrzałem. Blizzard pochwalił się wynikami listopadowej akcji porządkowej, jaką przeprowadził na serwerach World of WarCraft. Tym razem bany dotknęły ponad 100 tysięcy nieuczciwych użytkowników.

Blizzard zamknął ponad 105 tysięcy podejrzanych kont. Razem z nimi, ze światowych serwerów World of WarCraft wyparowało ponad 12 milionów sztuk złota. Listopadowa operacja dotyczyła serwerów europejskich, koreańskich i amerykańskich.

Co trzeba zrobić żeby zamknięto Twoje konto w WoW ? Złamać żelazne zasady, czyli "Terms of Use".

Chodzi przede wszystkim o wykorzystywanie rozmaitych programów do automatycznego sterowania postacią, "farmienia" na złocie i magicznych przedmiotach, oraz sprzedaży wirtualnych dóbr za rzeczywiste pieniądze.

Blizzard uzasadnia, że takie działania prowadzą do destabilizacji wirtualnej gospodarki i utrudniają zabawę wszystkim graczom. Zapewnia przy tym, że będzie kontynuować twardą politykę wobec oszustów.

Czy kolejne akcje Blizzarda dają w ogóle jakiś skutek? Biorąc pod uwagę częstotliwość ich przeprowadzania, wydaje się, że nie.

W końcu, na wyobraźnię wielu graczy o wiele bardziej działa wiadomość o tym, że "ktoś zarobił milion dolarów na handlu wirtualnymi dobrami" niż strach przed banem. A szkoda...


Zobacz również