10x zoom optyczny w aparatach Canona

Firma Canon przedstawiła najnowszy model aparatu cyfrowego z serii Powershot Pro 90 IS, stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach.

Powershot Pro90 IS, nowy aparat cyfrowy firmy Canon zaopatrzony jest w dziesięciokrotny zoom optyczny oraz stabilizator obrazu, który eliminuje efekt nieostrości detali i zniekształceń w rozmieszczeniu pikseli. W aparatach cyfrowych bowiem, aby uzyskać duże powiększenia obrazu, dane ze środkowej części kadru są powiększane do rozmiaru całej matrycy, w wyniku czego obraz zachowuje się podobnie jak zdjęcie, które chcemy wydrukować w większym od oryginału formacie.

Powershot Pro90 IS został wyposażony w optyczne soczewki, co sprawia, że nie jest on tak lekki i mały jak pozostałe modele tej serii, a jego rozmiary wynoszą 126x84x139mm. Urządzenie wyposażone jest w matrycę CCD o rozdzielczości 3,3 megapiksela

co pozwala na zastosowanie o połowę krótszych soczewek niż w przypadku aparatów o rozdzielczości 2,6 megapikseli.

Ponadto Powershot Pro90 IS wyposażony jest w funkcje, które mogą ułatwić pracę amatorom m. in. 12 różnych, automatycznych trybów robienia zdjęć, precyzyjną regulację bieli i opcję nagrywania obrazów w 'surowym' formacie, co pozwala uzyskać najwyższą jakość obrazu.

www.powershot.com/powershot2/pro90/index.html


Zobacz również