11 bit studios prezentuje Anomaly Defenders i zapowiada Games Republic

Polskie 11 bit studios zaprezentowało dzisiaj zwiastun swojej nowej gry Anomaly Defenders, która będzie odwróceniem o 180 stopni rozgrywki z poprzednich części. Twórcy uznanej na świecie serii Anomaly zapowiedzieli też premierę zapowiadanej rok temu platformy dla graczy o nazwie Games Republic.

11 bit studios to firma odpowiedzialna za udaną serię gier Anomaly, która została ciepło przyjęta przez graczy i media traktujące o grach komputerowych na całym świecie. Kilkuletnie polskie studio zajmujące się tworzeniem gier ma jednak większe ambicje. Nie dość, że zapowiada kilka tytułów jednocześnie, to chce zająć się dystrybucją gier niezależnych.

11 bit studios prezentuje Anomaly Defenders i zapowiada Games Republic

Polska firma zorganizowała dzisiaj konferencję prasową, na której przedstawiciele opowiadali o swoich planach na następne trzy lata. Zaprezentowany został pierwszy zwiastun zupełnie nowej gry Anomaly Defenders. Tytuł ten ma być zamknięciem serii Anomaly, a pod względem mechaniki powraca do korzeni i znów będzie to typowa gra Tower Defense.

To, co odróżnia Anomaly Defenders od poprzednich produkcji to zmiana strony konfliktu. Od teraz gracze będą bronić kosmitów przed… agresywnie nastawionymi do nich ludźmi. Na prezentacji wspomniano też o innym projekcie rozwijanym przez 11 bit studios, czyli nadchodzącym This War of Mine. To zupełnie nowa gra, w której twórcy chcą przedstawić los cywilów w trakcie wojny.

Oprócz tego w trakcie swojej prezentacji polska firma wspominała o programie 11 bit Launchpad. W jego ramach twórcy serii Anomaly będą współpracować z deweloperami niezależnych, ale obiecujących gier i pomogą im w dystrybucji. Dzisiaj podano też datę startu Games Republic, czyli nowej platformy pozwalającej na kupowanie gier i otwieranie w jej ramach własnych sklepów z grami. Gracze z całego świata będą mogli stać się ambasadorami Games Republic i zarabiać na grach w modelu prowizyjnym już 23 kwietnia.