11-letni Internet Explorer 6 otrzyma krytyczną poprawkę

Microsoft udostępniając następny zestaw "Patch Tuesday" zamierza również naprawić krytyczny błąd w przeglądarce Internet Explorer 6.

Pomimo przeprowadzanych przez Microsoft kampanii niebezpieczny Internet Explorer 6 wciąż zajmuje wysoką pozycję na rynku przeglądarek. Z ostatnich danych przedstawionych przez firmę analityczną Net Applications wynika, że wykorzystywany jest przez 6,33% komputerów, co pozwoliło mu zająć piątą pozycję.

W sumie nie jest więc zbyt zaskakującym fakt, że wraz z mającą się pojawić paczką poprawek bezpieczeństwa "Patch Tuesday" (wydawana jest co drugi wtorek miesiąca) Microsoft zamierza załatać również krytyczną lukę w IE6 (oraz krytyczne luki w jego następcach), która pozwala na zaatakowanie komputera pracującego pod kontrolą systemów Windows XP Service Pack 3, Windows XP Professional x64 Edition Service Pack 2, Windows Server 2003 Service Pack 2, Windows Server 2003 x64 Edition Service Pack 2 i Windows Server 2003 z SP2 dla Itanium.

Powstaje jednak pytanie, dlaczego ludzie wciąż korzystają z ponad 11-letniego IE6? Nie dotyczy ono na szczęście Polaków: według danych Gemius Ranking udział IE 6.x na naszym rynku wynosi zaledwie 0,17%.