12 najlepszych gadżetów do Visty

Multi Meter (Dual Core)

12 najlepszych gadżetów do Visty

Ten dodatek wyświetla stan użycia procesora wyposażonego w dwa rdzenie. Jest to bardziej rozbudowana wersja tradycyjnego monitora, która pokazuje użycie każdego rdzenia osobno za pomocą wskaźników w formie pasków oraz procentowo. W zależności od obciążenia paski przybierają kolor od niebieskiego do czerwonego, dzięki czemu łatwo jest zobaczyć wzrost obciążenia. Dodatkowo wyświetlany jest typ procesora (np. 2x64) oraz ilość dostępnej i wykorzystanej pamięci RAM. Pamięć fizyczna posiada również osobny wskaźnik.

Calculator

12 najlepszych gadżetów do Visty

Każdy użytkownik systemu Windows wie, że dostępny jest w nim wirtualny kalkulator. Jednak jego uruchomienie jest bardzo uciążliwe, gdy trzeba coś policzyć natychmiast. Po wykonaniu obliczeń i zamknięciu programu okazuje się, że trzeba policzyć coś od nowa. Lepiej jest użyć tradycyjnego kalkulatora, niż "przeklikiwać" się przez Start. Tak było do tej pory, bo gadżet jest gotowy w każdej chwili do użytku. Po prostu klikasz i wykonujesz działania. Nie można go przypadkowo zamknąć i zawsze jest pod ręką. Idealne rozszerzenie do biura.

Digital Clock

12 najlepszych gadżetów do Visty

Zegarek przeznaczony dla tych, którzy muszą codziennie kontrolować upływ czasu i ludzi zmęczonych niewielkim zegarkiem wbudowanym w pasek zadań. Jeśli masz już słaby wzrok lub nie lubisz się wpatrywać w dolny róg ekranu ten zegar będzie idealny - duży cyfrowy wyświetlacz w trybie 24-godzinnym jest jednym z podstawowych gadżetów.