12 najlepszych gadżetów do Visty

App Launcher

12 najlepszych gadżetów do Visty

Uruchamia dowolną aplikację. Wystarczy podać ścieżkę lub po prostu przeciągnąć ikonę np. przeglądarki na okno programu. Dzięki niemu nie musisz zaśmiecać pulpitu wieloma ikonami lub szukać w katalogach odpowiedniej aplikacji. Domyślnie znajdziesz tam skrót uruchamiający Komputer, Pokaż Puplit, IE oraz Kosz. Rzecz jasna możesz wszystko usunąć a także dowolnie przesuwać, by najbardziej potrzebne pliki były pod ręką. Polecamy szczególnie tym użytkownikom, którzy lubią mieć wzorowy porządek w komputerze.

Outlook info

12 najlepszych gadżetów do Visty

Ułatwia pracę z "dużym" Outlookiem. Dzięki niemu możesz łatwo sprawdzić czy masz nowe wiadomości pocztowe lub czy nie zbliża się ważne spotkanie zapisane w Zadaniach. Oczywiście należy mieć zainstalowany pakiet MS Office, by móc korzystać z tego gadżetu. Program wydaje się na pierwszy rzut oka niezbyt imponujący, jednak to pozory - w opcjach można ustawić pokazywanie nieprzeczytanych wiadomości o wysokim priorytecie, pokazywanie wiadomości w podfolderach, liczbę pojawiajacych się na pasku informacji z kalendarza i skrzynki odbiorczej oraz wiele innych. Użytkownik może rownież zmienić wygląd aplikacji za pomocą skórek.

Remote Desktop Gadget

Ta aplikacja jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, którzy korzystają z dobrodziejstwa (lub przekleństwa) pracy zdalnej. Pulpit zdalny oferuje możliwość połączenia się przez Internet lub sieć lokalną z innym komputerem. Dzięki temu można dokończyć w domu rozpoczęty projekt lub rozwiązać problem w innym oddziale firmy. Dodatek pozwala na szybkie podanie numeru IP lub nazwy komputera zdalnego. Ponadto możliwe jest ustalenie opcji pracy w trybie pełnoekranowym oraz wybranie, jaki temat będzie przekazywany na klienta.