12 rzeczy, dla których warto mieć Google Photos

5. Wyszukiwanie na podstawie lokacji

Na tym samym ekranie wyszukiwania można znaleźć (dół ekranu) dostęp do spisu miejsc, w których robiono zdjęcia. Działa to nawet wówczas, gdy geolokalizacja nie jest włączona w smartfonie. Jakim więc cudem udaje się prawidłowo oznaczać zdjęcia? Tu druga ciekawostka - Google twierdzi, że jego technologia jest w stanie rozpoznać krajobraz na zdjęciu, a następnie dopasować do niego lokację. A jeżeli robi się kilka zdjęć w zbliżonej lokacji, ale dostępie czasowym, automaty zliczają, ile spędziło się tam czasu. Np. gdy o 10:05 ktoś robi zdjęcia pod wieżą Eiffela, a o 13:10 na tle łuku triumfalnego, automat rejestruje, że od co najmniej 10:05 do 13:10 osoba (osoby) na zdjęciach przebywały w Paryżu.

6. Wyszukiwanie na podstawie obiektów lub tematu przewodniego

Ta funkcja znajduje się pod poprzednim wyszukiwaniem i pozwala zgrupować fotografie z konkretnymi przedmiotami lub wydarzeniami - np. zdjęcia z koncertów, zdjęcia przyrody, itp. Dodatkowo zamieszczono tu opcję umożliwiającą wyszukiwania rzeczy nie ujętych w kategoriach - użytkownik sam wpisuje, co go interesuje.

Wyszukiwanie na bazie żądanego słowa - działa

Wyszukiwanie na bazie żądanego słowa - działa

7. Google Creations

Jeżeli ktoś używał Google+ Photos, z pewnością pamięta funkcję Auto Awesome - pozwalała tworzyć automatycznie takie rzeczy jak kolaże ze zdjęć użytkownika. Przeniesiono ją do Zdjęć pod nazwą Google Creations. Dostać się do niej można z głównego ekranu ze zdjęciami - po naciśnięciu plusa w prawym górnym rogu użytkownik dostaje 4 opcje do wyboru - dwie ostatnie to Animacja oraz Kolaż. W tym drugim przypadku należy wybrać liczbę zdjęć i potwierdzić przez naciśnięcie Utwórz.

8. Łatwy wybór większej ilości zdjęć

Aby wybrać większą ilość zdjęć, które na ekranie znajdują się w rzędzie, nie trzeba naciskac każdego po kolei - wystarczy przesunąć palcem po wszystkich, interesujących użytkownika. Działa to w pionie i poziomie.

9. Tworzenie sieciowych albumów w locie

Zdjęcia pozwalają na dzielenie się fotografiami na tradycyjne sposoby - przez FB, Twittera, za pomocą aplikacji pocztowych, obsługujących chmury (np. Dropbox), itp. Ciekawa funkcja to stworzenie linka do internetowego albumu, który zostaje stworzony na życzenie użytkownika. Link zostaje skopiowany do schowka, a użytkownik może z nim zrobić, co tylko chce - na przykład udostępnić w sieci. Pozwala to na dzielenie się albumami z każdym, kto otrzyma link - oczywiście odbiorca nie musi mieć żadnej aplikacji, wystarczy mu tylko przeglądarka internetowa.