12 rzeczy, dla których warto mieć Google Photos

10. Kopiowanie zdjęć do chmury

Jeżeli ktoś pstryka naprawdę dużo fotek, wie, jak irytująco szybko kończy się miejsce na karcie pamięci. Zdjęcia oferują możliwość jego zwolnienia poprzez przerzucenie kopii zdjęć do chmurowego dysku. W tym celu należy wybrać opcję "Kopia zapasowa" w ustawieniach, a następnie "Zwiększ ilość miejsca" - jeżeli już robiło się kopie i na przydzielonym dysku w chmurze nie ma miejsca, wówczas użytkownik otrzyma opcję zakupu dodatkowej przestrzeni. Wybór zapisania w oryginalnej rozdzielczości pozwoli także na zapisanie pliku w oryginalnym formacie - w innym przypadku zostanie on zmieniony na .jpg.

Tworzenie kopii zapasowej wraz ze zwolnieniem miejsca

Tworzenie kopii zapasowej wraz ze zwolnieniem miejsca

11. Wbudowany edytor

Aplikacja posiada wbudowany edytor, który posłuży do prostych manipulacji obrazem - regulacji kolorów, ostrości, dodaniem winiety, itp. Jeżeli użytkownik chce bardziej zaawansowanych opcji, może dokonać ich za pomocą Snapseed - to program Google, który integruje się doskonale z Photos.

Wbudowany edytor zdjęć

Wbudowany edytor zdjęć

12. Synchronizacja z komputerem

Jeżeli chce się synchronizować fotografie z komputerem stacjonarnym, niezbędne będzie zainstalowanie na nim Google Drive, a na stronie sieciowego dysku należy wybrać znajdujący się po lewej stronie pasek "Zdjęcia". Potem jednym kliknięciem można pobrać wszystkie fotki z urządzenia przenośnego. Na dysku pojawi się nowy folder, do którego trafią nie tylko fotografie aktualnie znajdujące się na urządzeniu, ale również te, które użytkownik wykona w przyszłości.

Jak więc widać, Zdjęcia Google to wygodne i użyteczne rozwiązanie dla posiadaczy smartfonów. Brakuje w nim jednak kilku rzeczy - opcji automatycznego poprawiania zdjęć, widżetu na ekran główny czy też opcji tworzenia albumów współdzielonych z innymi użytkownikami. Ale aplikacja dopiero zadebiutowała i z pewnością te 12 opisanych w tekście elementów to tylko początek, a kolejne funkcje dojdą w przyszłości.