1200 utworów

Personal JukeBox - urządzenie wyprodukowane na licencji Compaqa - udowadnia, że przenośny odtwarzacz MP3 może być prawdziwą szafą grającą.

Personal JukeBox to przenośny odtwarzacz MP3, oparty na technologii Compaqa. Na rynku pojawiło się wiele urządzeń do odtwarzania plików muzycznych tego standardu, jednak ten model znacznie wyróżnia się od innych swoimi parametrami. W do przechowywania danych powszechnie stosuje się karty pamięci o pojemności 16-64 MB. Rozwiązanie takie umożliwia zapisanie ok. 2 godzin muzyki. W Personal JukeBox producent zastosował miniaturowy dysk twardy 4,8 GB, na którym można zapisać aż 81 godzin nagrań. W przeliczeniu stanowi to równowartość ok. 100 płyt CD.

Odtwarzacz umożliwia "zgrywanie" zawartości krążków audio bezpośrednio z napędów CD bez udziału komputera. Producent ciekawie rozwiązał także kwestię oszczędzania poboru energii. W Personal JukeBox zastosowano 10 MB bufor RAM, który raz na pewien czas jest uzupełniany nową porcją danych. Dzięki temu dysk twardy jest włączany tylko co 10 minut, przesyłając do pamięci kolejne "kawałki muzyki".

Więcej informacji: www.pjbox.com