13 listopada - Światowy Dzień Użyteczności

Z inicjatywy organizacji Usability Professionals Association 13 listopada 2008 roku został ogłoszony Światowym Dniem Użyteczności. Z tej okazji na całym świecie odbędą się okolicznościowe imprezy. Polska edycja obchodów została określona mianem Warszawskiego Dnia Użyteczności.

Światowy Dzień Użyteczności to cykl organizowanych corocznie imprez. Ich rolą jest promowanie takiego sposobu projektowania produktów i usług, który uczyni jest łatwiejszymi w użyciu. Technologie mają być bowiem przyjazne dla użytkowników i przyczyniać się do ulepszania świata oraz zwiększania komfortu życia. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest transport, postrzegany w kontekście środków transportu, infrastruktury, technologii pomocniczych (systemy nawigacyjne, parkometry, mapy), zarządzania ruchem, bezpieczeństwa i oznakowania.

Polska impreza, pod nazwą Warszawski Dzień Użyteczności została zorganizowana przez firmę UBIK Business Consulting oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbędzie się 13 listopada w budynku Prosta Office Center, przy ulicy Prostej 51 w Warszawie. Podczas spotkania, które rozpocznie się o 18:30 będzie można porozmawiać z osobami zajmującymi się projektowaniem produktów, stron internetowych i systemów komunikacyjnych. Uczestnicy imprezy uzyskają między innymi informacje o serwisach internetowych poświęconych komunikacji miejskiej. Zaprezentowane zostaną także prace studentów ASP związane z transportem oraz zdjęcia dokumentujące życie mieszkańców Warszawy w kontekście korzystania z miejskich środków transportu.

Szczegółowe informacje na temat imprezy są dostępne na stronie Warszawskiego Dnia Użyteczności. Za jej pośrednictwem można między innymi zgłosić chęć uczestnictwa w spotkaniu (wymagana bezpłatna rejestracja). Organizatorzy zapewniają, że zgłoszenia będą przyjmowane aż do rozpoczęcia imprezy. Zarejestrowani użytkownicy otrzymają także materiały, które zostaną przygotowane po zakończeniu imprezy. Warto również odwiedzić serwis Światowego Dnia Użyteczności, dostarczający informacji o okolicznościowych imprezach organizowanych na całym świecie.


Zobacz również