13 maja Microsoft wyda aż osiem łatek - w tym dwie krytyczne

Microsoft ma miły zwyczaj wypuszczania łatek dla swoich produktów w drugi wtorek każdego miesiąca. W przyszłym tygodniu wyjdzie ich aż osiem, w tym dwie oznaczone jako "krytyczne", czyli istotne dla systemu.

Pozostała szóstka ma status "ważnych" (important). Jedna z krytycznych przeznaczona jest zarówno dla samego systemu Windows, jak i przeglądarki Internet Explorer (wersje 6-8), druga dedykowana oprogramowaniu serwerów. Jak zwykle Microsoft nie podaje żadnych szczegółów z obawy na to, że ujawnienie konkretnych informacji o lukach mogłoby zostać wykorzystane przez hakerów do atakowania komputerów, nim ukażą się łatki. Dwie "ważne" aktualizacje dotyczyć będą pakietu Microsoft Office, pozostałe to patche systemu, w tym jeden dotyczący środowiska .NET Framework.

Łatki przeznaczone są dla systemów: Windows Server 2003,2008, 2008 R2, Server 2012 i Server 2012 R2, a także Windows Vista, 7, 8 i 8.1. Łatka dla Office dotyczy edycji tego pakietu biurowego od wersji 2007 wzwyż. Oprócz tego 13 V 2014 roku to także data wprowadzenia nowego firmware do tabletów Surface. Niestety, szczegóły nie zostały jeszcze podane.