14-krotne OKI

Podobnie jak pozostałe drukarki tej firmy, jest wyposażona w głowicę wykonaną w technologii wykorzystującej diody LED w procesie druku.

Podobnie jak pozostałe drukarki tej firmy, jest wyposażona w głowicę wykonaną w technologii wykorzystującej diody LED w procesie druku.

Okipage 14ex jest bardzo szybka, gdyż potrafi drukować z prędkością 14 str./min, przy czym na pierwszą stronę trzeba czekać tylko 7 sekund. Oferuje także podwyższoną rozdzielczość wydruków - 600x1200 dpi. Standardowo jest wyposażona w 4 MB pamięci RAM, którą można jednak rozszerzyć maksymalnie do 36 MB. Całością steruje 50 MHz procesor RISC.

Drukarka jest wyposażona w dwa interfejsy: szeregowy USB oraz równoległy IEEE 1284 (centronics). Istnieje także możliwość instalacji karty z dodatkowym interfejsem szeregowym RS232C. W sprzedaży znajduje się także sieciowa odmiana tej drukarki o oznaczeniach Okipage 4ni, wyposażona w kartę sieciową 100 Mb/s. Standardowo w drukarce zainstalowano emulacje PCL6 i PCL5e. Jest także kompatybilna ze standardami drukarek igłowych OKI, IBM i Epson. Opcjonalnie można zainstalować w postaci modułu emulację języka Postscript.

14-krotne OKI
Okipage 14ex ma wbudowany podajnik papieru, który może pomieścić 250 kartek o gramaturze 80g/cm. Opcjonalnie można podłączyć dodatkowy podajnik na 500 kartek. Drukarka ma wbudowany panel sterowania z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Zarówno oprogramowanie wewnętrzne, jak i zewnętrzne drukarki jest w języku polskim, włączając w to polskie czcionki w pamięci urządzenia.

Drukarka współpracuje z systemami MS-DOS, Windows 95/98/ME/NT i 2000. Objęta jest na terenie Polski 12-miesięczną gwarancją. Firma OKI gwarantuje naprawę drukarki w ciągu 24 godzin na miejscu u użytkownika lub drukarkę zastępczą na czas naprawy.

Drukarka laserowa

OKI Okipage 14ex######

OKI Polska, www.oki.com.pl

Cena: 1790 zł######