15 miliardów pobrań z App Store!

Firma Apple poinformowała o kolejnym sukcesie sklepu internetowego App Store. W trzy lata po jego uruchomieniu zostało bowiem pobranych ponad 15 miliardów aplikacji.


Już ponad 100 000 aplikacji przygotowanych zostało z myślą o tablecie iPad

Polecamy:

Zobacz też:

Apple App Store - strzał w dziesiątkę

Sklep internetowy Apple App Store powstał 10 lipca 2008 roku. Z początku nie wyglądało na to, że nowa usługa będzie czymś tak ważnym na rynku mobilnych urządzeń, takich jak smartfony. Okazało się jednak, że był to strzał w dziesiątkę, który doczekał się naśladowców w postaci np. Android Market.

Kilka tygodni temu Apple przyznało, że sprzedało już ponad 200 milionów urządzeń z iOS. Obecnie App Store oferuje ich właścicielom 425 000 różnych aplikacji (płatnych i darmowych), z czego ponad 100 000 zostało stworzonych z myślą o najnowszym dziecku Apple - kupowanym jak świeże bułeczki tablecie iPad.

Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]
  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [26.11.2021]
  • Recenzja: iPad mini 2021

Co najważniejsze, Apple poinformowało właśnie, że w trzy lata po otwarciu sklepu App Store zostało z niego pobranych ponad 15 miliardów aplikacji!

Warto tutaj też przypomnieć, że na ostatniej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) Steve Jobs przyznał, że jego firma zapłaciła już w sumie deweloperom 2,5 miliarda dolarów.

Rynek aplikacji online - kilka liczb

Rynek aplikacji oferowanych online jest ogromny. Według firmy analitycznej Gartner, w tym roku dostarczył on 15,1 miliarda przychodów, czyli o 190% więcej niż rok wcześniej. Analitycy przewidują też, że w obecnym roku pobranych zostanie w sumie aż 17,7 miliarda aplikacji, co stanowi dwukrotnie lepszy wynik niż w roku 2010, w którym to pobrano "zaledwie" 8,2 milarda aplikacji.

W sumie do 2014 roku ze sklepów online takich jak bohater tego tekstu, pobranych ma zostać 185 miliardów mobilnych aplikacji! Z pewnością więc wkrótce będziemy mieli okazję napisać o kolejnym rekordzie App Store.