15 stron z wykładami wideo dla studentów


15 stron z wykładami wideo dla studentów

National Programme on Technology Enhanced Learning

nptel.iitm.ac.in

youtube.com/itt

Polskie uczelnie mogłyby wziąć przykład z Indii, gdzie Ministerstwo Edukacji we współpracy z Instytutami Technologii i Nauki, przygotowało bazę ok. 5000 godzin wykładów technologicznych. To świetny pomysł, zwłaszcza, że dostęp do edukacji w Indiach wciąż nie jest wysoki, a coraz więcej Hindusów posiada już komputer z dostępem do internetu.

Khan Academy

khanacademy.org

Strona organizacji, która chce zwiększyć dostępność edukacji na świecie. Jej biblioteka zawiera już prawie 2000 filmów o różnorodnej tematyce. Powinna spodobać się szczególnie studentom matematyki, biologii i fizyki, dla których materiałów jest najwięcej. Wszystkie wykłady publikowane są w serwisie YouTube. Zobacz przykładową lekcję na temat Rewolucji Francuskiej:

Akademicka Telewizja Naukowa

atvn.pl

15 stron z wykładami wideo dla studentów

Prof. Marek Niezgódka, dyrektor ATVN i założyciel Biblioteki Wirtualnej Nauki. (zdjęcie: Wikipedia, autor: Polimerek)

ATVN to jeden z najstarszych polskich projektów edukacyjne online. Serwis ruszył już w 2002 r. i do dziś prezentuje bardzo ciekawą bazę wykładów. Wszystkie są oczywiście po polsku, a wśród ciekawych projektów telewizji wymienić można serie Autoportrety Naukowców i Artystów Polskich i Nowoczesna Farmacja. Minus to konieczność instalacji RealPlayera, by odtworzyć zasoby strony.

Zobacz również:

  • "Menedżer pokoju" w Teams - jak działa nowa funkcja?
  • Finał European Rover Challenge zapowiada się niezwykle ciekawie

Free university lectures

lecturefox.com

LectureFox to jedna z najprostszych przeglądarek wykładów wideo w sieci. Znajdziesz tu lekcje prowadzone przez kadrę akademicką IAS Princeton, Yale i MIT. Często do plików wideo dodane są również nagrania *.mp3 i pliki tekstowe. Godne uwagi zwłaszcza dla fizyków, chemików, matematyków i technologów.

15 stron z wykładami wideo dla studentów

Szybka lista LectureFox potrafi w prosty sposób sprawdzić czy w skład pakietu wchodzą również notatki i materiały audio.

Free video lectures

freevideolectures.com

Jeden z największych serwisów wykładowych w sieci. W bazie ponad 18000 filmów z 750 kursów, a wszystko to podzielone na 35 kategorii tematycznych. Jest coś i dla humanistów, i ścisłowców, a wszystko podane w szybkim do przejrzenia katalogu. Spodobać może się zwłaszcza idea kursów - to oczywiste, że jeden wykład to często zbyt mało, by poszerzyć wiedzę w danej tematyce!

Zobacz też