15 stron z wykładami wideo dla studentów
-
- 06.09.2010, godz. 12:45

National Programme on Technology Enhanced Learning
Polskie uczelnie mogłyby wziąć przykład z Indii, gdzie Ministerstwo Edukacji we współpracy z Instytutami Technologii i Nauki, przygotowało bazę ok. 5000 godzin wykładów technologicznych. To świetny pomysł, zwłaszcza, że dostęp do edukacji w Indiach wciąż nie jest wysoki, a coraz więcej Hindusów posiada już komputer z dostępem do internetu.
Khan Academy
Strona organizacji, która chce zwiększyć dostępność edukacji na świecie. Jej biblioteka zawiera już prawie 2000 filmów o różnorodnej tematyce. Powinna spodobać się szczególnie studentom matematyki, biologii i fizyki, dla których materiałów jest najwięcej. Wszystkie wykłady publikowane są w serwisie YouTube. Zobacz przykładową lekcję na temat Rewolucji Francuskiej:
Akademicka Telewizja Naukowa

Prof. Marek Niezgódka, dyrektor ATVN i założyciel Biblioteki Wirtualnej Nauki. (zdjęcie: Wikipedia, autor: Polimerek)
Zobacz również:
- "Menedżer pokoju" w Teams - jak działa nowa funkcja?
- Finał European Rover Challenge zapowiada się niezwykle ciekawie
Free university lectures
LectureFox to jedna z najprostszych przeglądarek wykładów wideo w sieci. Znajdziesz tu lekcje prowadzone przez kadrę akademicką IAS Princeton, Yale i MIT. Często do plików wideo dodane są również nagrania *.mp3 i pliki tekstowe. Godne uwagi zwłaszcza dla fizyków, chemików, matematyków i technologów.

Szybka lista LectureFox potrafi w prosty sposób sprawdzić czy w skład pakietu wchodzą również notatki i materiały audio.
Free video lectures
Jeden z największych serwisów wykładowych w sieci. W bazie ponad 18000 filmów z 750 kursów, a wszystko to podzielone na 35 kategorii tematycznych. Jest coś i dla humanistów, i ścisłowców, a wszystko podane w szybkim do przejrzenia katalogu. Spodobać może się zwłaszcza idea kursów - to oczywiste, że jeden wykład to często zbyt mało, by poszerzyć wiedzę w danej tematyce!