160-kilogramowy Lumix ZX-1 wystawiony w Londynie

Firma Panasonic przygotowała interesującą kampanię "8xLife" promującą aparat Lumix ZX-1. Jej częścią jest wystawiona obecnie w London Waterloo gigantyczna, ważąca 160 kilogramów kopia urządzenia.

Polecamy: PC World Testy - aparaty kompaktowe.

Gigantyczny Lumix ZX-1

Część kampanii - ogromny gołąb

Kampania "8xLife" nawiązuje do 8-krotnego zoomu optycznego, którym może się pochwalić nowy aparat cyfrowy Lumix ZX-1. Obecnie w London Waterloo (później w London Victoria (26-28 listopada) i London Liverpool Street Station (3-5 grudnia)) została wystawiona gigantyczna, mierząca 3,6 x 2 metry, ważąca 160 kilogramów i wykonana z włókna szklanego kopia urządzenia (jest ona efektem pięciu tygodni pracy sześciu artystów). W miejscu wyświetlacza wbudowano 103-calową plazmę, na której wyświetlany jest między innymi film prezentujący budowę obiektywu zastosowanego w modelu ZX-1.

"8xLife" to jednak nie tylko gigantyczny aparat ale również powiększony gołąb, skrzynka pocztowa, ławka w parku, kubek na kawę, kasztan i słupek drogowy, które można zobaczyć w najbardziej ruchliwych miejscach sześciu brytyjskich miast (m.in. Londynu, Edynburga i Manchesteru).

Kampania zachęca też amatorów fotografowania do wykonywania zdjęć różnych obiektów np. w taki sposób, aby wydawały się większe lub mniejsze niż są w rzeczywistości i przesyłania ich na specjalnie stworzoną przez Panasonika grupę na Facebooku. Autor najlepszego z nich ma szansę wygrania wycieczki na zbliżające się zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver (zapewniony dla dwóch osób czterodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu).

Wybrane parametry aparatu Lumix ZX-1:

Urządzenie dysponuje 12,1-megapikselową matrycą oraz szerokokątnym 25-milimetrowym obiektywem pozwalającym na 8-krotne przybliżenie optyczne. Zarejestrowane zdjęcia (oraz filmy HD o rozdzielczości 1280 x 720p (30 klatek na sekundę)) można podejrzeć na 2,7-calowym wyświetlaczu LCD (230 tys. pikseli). O ich jakość dba optyczna stabilizacja obrazu POWER O.I.S.