17-calowy iMac za 899 USD w ofercie firmy Apple?

Na stronie Apple zawierającej informacje dla sektora edukacyjnego pojawiła się informacja, z której wynika, że firma ma zamiar wzbogacić ofertę o 17-calowe komputery iMac.

Serwis MacsimumNews.com wywołał spore poruszenie wśród użytkowników komputerów oznaczonych logo nadgryzionego jabłka. Poinformował, że Apple w aktualnościach przeznaczonych dla sektora edukacyjnego sygnalizuje wzbogacenie oferty o 17-calowe komputery iMac. Tego typu wiadomość została rozesłana do abonentów biuletynu rozpowszechnianego za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak również umieszczona na stronie firmy Apple poświęconej edukacji. Wynika z niej, że nowa linia komputerów iMac obejmuje także model 17-calowy, oferowany w cenie od 899 USD. Warto podkreślić, że dotychczas w sprzedaży znajdowały się wyłącznie modele z ekranami o przekątnej 20 i 24 cali, których ceny rozpoczynają się od 1199 USD (model 20-calowy) i 1499 USD (model 24-calowy).

17-calowy iMac za 899 USD w ofercie firmy Apple?

Fragment strony firmy Apple, który zawiera informacje o 17-calowej wersji komputera iMac

Przedstawiciel wspomnianego wyżej serwisu wspomina także o spekulacjach, w myśl których 17-calowy iMac może zostać oficjalnie zaprezentowany już 24 marca.