17-latek przerabiał konsole do gier. Namierzyła go policja

Policja poinformowała o przeszukaniu mieszkania 17-latka przerabiającego konsole do gier. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W ramach akcji przeprowadzonej przez zwalczających przestępczość komputerową policjantów z KWP w Lublinie w ręce wymiaru sprawiedliwości wpadł 17-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, który podejrzany jest o przerabianie konsol typu PSP (po jego ingerencji pozwalały na odtwarzanie pirackich gier).

Na trop młodzieńca policjanci wpadli dzięki ogłoszeniom, które zamieszczał na portalach aukcyjnych oraz dzięki współpracy z firmą Fota. Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczono dwa dyski twarde o łącznej pojemności 1160 GB, które zawierały programy do obchodzenia technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier. Dodatkowo pogrążyły go setki płyt z pirackimi grami i programami komputerowymi.

Oczywiście, jak w każdym tego typu przypadku, policja podała również wstępne straty, które w wyniku działalności 17-latka miały ponieść różne firmy. Kwota ta to ponad 50 tys. złotych. Po dokładniejszych analizach zabezpieczonych materiałów z pewnością zostanie jednak zwiększona.

Co grozi młodzieńcowi?

"Za ten czyn grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Chodzi o naruszenie przepisów Kodeksu Karnego, Ustawy Prawo Przemysłowe oraz Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych." - czytamy na stronie policja.pl